Kolumbia: Zasztyletowano księdza

Kolejny kapłan katolicki zginął w Kolumbii. 47-letni ks. Carlos Gonález zmarł w wyniku odniesionych ran 7 maja. Klika dni temu padł on ofiarą napadu rabunkowego ze strony dwóch młodocianych przestępców. Gdy nie chciał oddać rabusiom samochodu, agresorzy zadali mu 30 ciosów nożem. Później wywieźli go z miasta i porzucili. Patrol policji zawiózł poranionego duchownego do szpitala, gdzie mimo wysiłków lekarzy nie udało się uratować mu życia. Ks. González był rektorem katolickiej szkoły technicznej św. Rafała w Manizales w zachodniej Kolumbii. To właśnie na parkingu szkolnym doszło do śmiertelnego spotkania z napastnikami. Obu sprawców już aresztowano.

Kolumbia i Meksyk cieszą się niechlubnym mianem najniebezpieczniejszych krajów dla katolickich duchownych. Prawie co miesiąc ginie tam jakiś duchowny katolicki. Najczęściej motywem morderstwa jest napad rabunkowy lub zemsta organizacji przestępczych i gangów narkotykowych.

se/fides, agi, aci

Zobacz również

Chiny: Zakazane pogrzeby religijne

Chrześcijańskie pogrzeby zostały zakazane w niektórych rejonach Chin, ponieważ władze wprowadzają nowe przepisy mające upowszechnić …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

chrzescijanin zaprasza