Główna / z kraju i ze świata / Kolumbia: kolejny kapłan zamordowany

Kolumbia: kolejny kapłan zamordowany

W Kolumbii trwa niekończąca się seria zabójstw księży. W ciągu trzech tygodni stracił tam życie już trzeci kapłan. Ciało 84-letniego ks. José Anzícara Mejíi Palomino znaleziono w minioną niedzielę 3 lutego w jego mieszkaniu w miejscowości Riosucio na północnym wschodzie kraju. Policyjne oględziny wykazały, że został on uduszony. Sędziwy duchowny pracował jako kapelan w miejscowym sierocińcu i domu starców.

Zaniepokojenie stanem bezpieczeństwa w Kolumbii wyraził tamtejszy Kościół. Przewodniczący episkopatu kard. Rubén Salazar Gómez stwierdził, że bandom kryminalnym dyktującym swoje prawa w niektórych częściach kraju najwyraźniej nie podoba się prowadzona tam ewangelizacja, która nawołuje do pojednania i pokoju.

Ostatnie doniesienia z Kolumbii mówią też o pogróżkach ze strony FARC pod adresem kolejnego duchownego, ks. Juana Carlosa Clavijo. Rewolucyjne Siły Zbrojne Kolumbii dały mu osiem dni na opuszczenie parafii Rio de Oro, gdzie pracował.

za Rad. Watykanskie

Zobacz również

Brunson Andrew

Turcja: Odwołanie w sprawie pastora Andrew Brunsona

Prawnik amerykańskiego pastora Andrew Brunsona złożył formalne odwołanie do tureckiego Trybunału Konstytucyjnego, aby unieważnić dwie …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *