Główna / z kraju i ze świata / Kenia: Pastorzy spaleni żywcem

Kenia: Pastorzy spaleni żywcem

Policja aresztowała pięciu podejrzanych w związku z linczem dokonanym na dwóch pastorach w Jomvu (obszar Mombasa) 8 maja 2012 roku. Pastorzy zostali omyłkowo wzięci za złodziei. Otieno Awour, szef Wydziału Policji w Changamwe powiedział, że pięciu podejrzanych prawdopodobnie zostanie oskarżonych w sądzie po zakończeniu śledztwa.

Dwaj pastorzy – Benjamin Juma z Kościoła Baptystycznego Nyali i Jackson Kioko z Kościoła Melchizedek planowali zorganizowanie wspólnej krucjaty ewangelizacyjnej w Jomvu Mombasa, kiedy nagle otoczył ich tłum oskarżając o kradzież. Pastorzy zostali spaleni żywcem.

Jednemu z członków Kościoła udało się uciec bez szwanku po tym, jak próbował przekonać rozwścieczony tłum o niewinności pastorów.

Zrozpaczona wdowa, pani Gladys Juma powiedziała reporterom Kenyan News: „Przyjaciel mojego męża otrzymał telefon o tej tragedii, ale najpierw zignorował go, zakładając, że to żart czy próba oszukania go. Ale po kilku próbach porozumienia się z Benjaminem zaniepokoił się i zadzwonił do kilku przyjaciół, starając się go odnaleźć. Zadzwonili do mnie później, pytając, czy jest w domu, ale powiedziałam im, że jeszcze nie wrócił. Mówili tym ludziom, że nie są złodziejami, ale nikt ich nie słuchał. Mieli wszystkie niezbędne informacje na ich temat. Nikt nawet nie pofatygował się, by je potwierdzić. Mogli zapytać! Nie przejmowali się tym i po prostu ich spalili!”.

Pani Juma załamała się, próbując opisać tę traumatyczną scenę. „Nie wiem, czego oni użyli, czy była to benzyna czy cokolwiek innego, ale nie można było rozróżnić części ciała, były tylko zwęglone resztki!”.

Rozgniewana członkini Kościoła, pani Emma Mbura mówi: „Tłum ich otoczył i oskarżył o bycie złodziejami, co niby mieliby ukraść? Chcemy to wiedzieć!”.

Wstępne raporty wskazywały, że ten bolesny incydent wydaje się być czymś więcej niż tylko przypadkiem tragicznego błędu dotyczącego tożsamości.

Prośby modlitewne:

Prosimy o modlitwę za wdowy – panie Juma i Kioko wraz z ich rodzinami i przyjaciółmi pozostają w okresie bolesnej żałoby.

Módlmy się za dwa Kościoły, które straciły swoich pasterzy.

Modlimy się za policję, o właściwe śledztwo i postawienie sprawców przed wymiarem sprawiedliwości.

Modlimy się za winnych, aby ujrzeli światło Boga.

Źródło Open Doors

Zobacz również

Philip Kosnett i inni

Turcja: Pastor Andrew Brunson wciąż więziony

Amerykański urzęnij w Ankarze powiedział, że ciągłe przetrzymywanie przez Turcję pastora Andrew Brunsona w sprawie …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *