Kenia: Pastor zabity niedługo po swoim kazaniu

Gdy uzbrojeni bojownicy wkroczyli rankiem 24 marca 2014 na nabożeństwo kościoła „Joy in Jesus Church” w Mombasie, pastor Phillip Musasa właśnie skończył wygłaszać swoje kazanie. „Jezus w każdej chwili może powołać nas do domu. Musimy więc uporządkować nasze priorytety”, tak kazanie podsumował 39-letni Denis Nicholas. Mężczyzna przeżył nabożeństwo, w przeciwieństwie do pastora i sześciorga innych chrześcijan.

Cudem ocaleni

Denis i jego żona Ruth dokładnie pamiętają zamach. „Najpierw usłyszałem huk, podobny do przebicia opony w samochodzie. Wtedy zobaczyłem jak upada pastor Phillip. Gdy kule powaliły mnie na podłogę, nie wiedziałem z początku co się ze mną dzieje. Straciłem wszystkie siły. Modliłem się jeszcze ‘Panie, przebacz im. Ja im przebaczam…’ i straciłem przytomność. Ruth uzupełnia: „W szpitalu nie chciano go operować, bo był zbyt słaby. Jedna z kul utkwiła milimetry od serca, inne niedaleko płuc i kręgosłupa”. Po operacji organizm Denisa przestał funkcjonować i został uznany za zmarłego. Jednak w drodze do kostnicy Denis, pokryty białą chustą, kichnął. Został natychmiast zabrany do szpitala i dostarczono mu tlen.

Światło w ciemności

„W tej samej sali leżał mężczyzna, który został poważnie ranny na skutek pchnięcia nożem. Lekarze obawiali się o jego życie. Był zrozpaczony i płakał. Opowiadałem mu o Jezusie i trzy dni później otworzył przed Bogiem swoje serce. Żebym tylko po to znalazł się w szpitalu…!” Denis jest mimo wszystko ogromnie wdzięczny. Jego rekonwalescencja trwała kilka miesięcy i przez ten czas nie mógł pracować. To było bardzo trudne. Jednak razem z Ruth zaufali Bogu. Ten incydent przyniósł według Denisa jedną najważniejszą lekcję: „Przebaczaj! Nie warto z powodu ziemskich spraw lub braku chęci do wybaczenia stracić swoje miejsce w niebie. Przebaczaj!”

DZIĘKUJEMY, że wstawiacie się po stronie chrześcijan z Kenii.

• Dziękujmy Bogu za zbawienie tego młodego mężczyzny w szpitalu. Módlmy się, aby mógł wzrastać w wierze.
• Módlmy się o wewnętrzne uleczenie dla dzieci Denisa i Ruth, które przeżyły traumę.
• Módlmy się o chrześcijan z północno-wschodniej Kenii, którzy cierpią obecnie z powodu bardzo silnego ucisku i brutalnych zamachów ze strony ugrupowań ekstremistycznych.
• Módlmy się, aby nie udało się tym grupom radykalizować społeczeństwa i podburzać przeciw chrześcijanom.

za Open Doors

Zobacz również

Kościół Obfitości w Yanjiao

Chiny: Pastor odmówił a oni i tak splądrowali kościół

27 marca do pastora Yanga Jiale z Kościoła Obfitości w Yanjiao w prowincji Hebei w …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

chrześcijanin zaprasza