Kenia: Ból rodzin zamordowanych pastorów

Clarice i Sara, wdowy po dwóch kenijskich pastorach, nadal są zszokowane faktem zamordowania ich mężów. Obaj zginęli 20 października 2013 r. w dwóch niezależnych incydentach. Morderstwa te mają przypuszczalnie związek z silnymi napięciami między chrześcijanami a muzułmanami w rejonie Mombasy. Jak dotąd nikt nie przyznał się do ataków.

Mąż Clarice, Charles Matole (41 l.), pastor kościoła Vikwatani Redeemed Gospel w Mombasie, został znaleziony w niedzielny poranek przed nabożeństwem przez starszych kościoła. Zwisał z fotela z raną postrzałową głowy. Na kolanach miał rozłożoną Biblię. Clarice powiedziała pracownikowi VOM, że jej mąż został zastrzelony, aby wystraszyć chrześcijan z tej okolicy. W miesiącach poprzedzających śmierć pastora, zdarzały się przypadki obrzucania budynku kościelnego kamieniami podczas spotkań modlitewnych. Policja zlekceważyła pogróżki, które otrzymywał pastor Matole i nie wszczęła w ich sprawie śledztwa.

Podobnie jak Clarice, Sarah również jest w żałobie po swoim mężu, którego ciało, ukryte w zaroślach, zostało znalezione w miejscowości Klifi, 56 km na północ od Mombasy. Pastor Ebrahim Kidatay założył 36 kościołów w tym regionie, a krótko przed śmiercią został przełożonym kościoła w regionie Malindi. W dniu poprzedzającym zabójstwo nie było go w domu, bo doglądał swej trzody i sprawdzał drewno, z którego miały być zbudowane nowe stoły do jego kościoła. Sarah zaczęła się martwić, gdy długo nie odbierał telefonu. Jej najgorsze obawy okazały się prawdą, gdy znaleziono go martwego. Pastor Kidatay został uduszony. Oprócz opłakującej go żony, osierocił siedmioro dzieci, w tym pięcioro jeszcze w wieku szkolnym, zamieszkujących z matką. Sarah jest zszokowana zamordowaniem męża, gdyż nie otrzymywali oni żadnych pogróżek i trudno doszukać się jakiegoś motywu tej zbrodni.

Módlmy się, aby “Ojciec sierot” i “Obrońca wdów” przyniósł ukojenie, bezpieczeństwo i zaopatrzenie dla Clarice, Sary i ich rodzin w tym trudnym czasie. Módlmy się, by pokój Chrystusowy zagościł w tym rejonie Kenii. Módlmy się też, aby Bóg okazał łaskę ludziom wrogim Jemu i Jego wyznawcom. Módlmy się, aby jeszcze wiele osób z regionu Mombasy uwierzyło w Jezusa.

Źródła: VOM USA, VOM Australia
za Głos Prześladowanych Chrześcijan

Zobacz również

Wietnam

Wietnam: Zjazd liderów kościoła odwołany

Największa w Wietnamie grupa kościołów ewangelicznych odwołała swój kongres, na którym miano wybrać nowych liderów, …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

chrześcijanin zaprasza