Kazachstan: Pastor oskarżony o stosowanie hipnozy

Pastorowi Jerzanowi Uszanowi z protestanckiego kościoła „Nowe Życie” w mieście Taraz grozi do dwóch lat pozbawienia wolności. Funkcjonariusze Komitetu Bezpieczeństwa Narodowego (KNB) oskarżyli go, że doprowadził do pogorszenia zdrowia u osoby, która odwiedziła kościół, gdyż podczas modlitwy za nią stosował hipnozę.

Jest to już drugi przypadek postawienia takich zarzutów wobec protestanckiego pastora przez tajną policję w regionie Jambyl. „To nie jest pierwszy przypadek na południu Kazachstanu, że wnosi się absurdalne oskarżenia wobec pastorów o rzekome posługiwanie się hipnozą, podczas gdy w rzeczywistości oni jedynie modlą się za chorych” – skarżyli się członkowie kościoła „Nowe Życie”.
Policyjna jednostka antyterrorystyczna dokonała także nalotu na ten kościół podczas niedzielnego nabożeństwa z powodu rzekomego doniesienia o zatruciu pokarmowym. Ponadto, funkcjonariusze KNB dokonali rewizji w domu pastora Uszanowa.

Módlmy się o ujawnienie prawdy o tej sytuacji. Módlmy się o uzdrowienie osoby, która odwiedziła ten kościół, aby stało się ono świadectwem Bożego miłosierdzia, dobroci i władzy. Prośmy Pana, aby wzmocnił wiarę pastora Uszanowa i pozostałych chrześcijan z kościoła „Nowe Życie”.

/źródło: Forum 18/

Zobacz również

Pastor Li Juncai

Chiny: Pastor skazany na pięć i pół roku więzienia

Władze Komunistycznej Partii Chin skazały niedawno pastora z prowincji Henan na 5,5 roku pozbawienia wolności …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

chrześcijanin zaprasza