Główna / z kraju i ze świata / Kaszmir: muzułmanie nie chcą chrześcijańskich misjonarzy

Kaszmir: muzułmanie nie chcą chrześcijańskich misjonarzy

Islamscy ekstremiści domagają się by wszyscy chrześcijańscy misjonarze natychmiast opuścili Kaszmir. W otwartym liście Zjednoczona Rada Dżihadu, czyli organizacja zrzeszająca ruchy islamskie w tym regionie Indii, podkreśla, że „działalność misyjna wymierzona jest w najuboższych, a sami misjonarze za przejście na chrześcijaństwo oferują pieniądze”.

Rada wskazuje, że muzułmanie są ludźmi pokoju, ale nie mogą tolerować działalności antyislamskiej. Stąd też apel do misjonarzy, by natychmiast opuścili Kaszmir. Jeśli tego nie zrobią dobrowolnie spotkają się z poważnymi konsekwencjami. Sytuacja w regionie jest napięta. W ostatnim czasie islamiści oskarżyli wolontariuszy z ośrodka pomocy dla dzieci o to, że zmuszali swych podopiecznych do przyjęcia chrztu. Trybunał Islamski skazał za to chrześcijańskiego pastora, a sąd państwowy uniewinnił go od wszelkich stawianych zarzutów.

Zjednoczona Rada Dżihadu powstała w 1994 r., by zjednoczyć islamskie ugrupowania walczące z indyjskim rządem w Kaszmirze o przyłączenie tego regionu do Pakistanu.

za Rad. Watykanskie

Zobacz również

Philip Kosnett i inni

Turcja: Pastor Andrew Brunson wciąż więziony

Amerykański urzęnij w Ankarze powiedział, że ciągłe przetrzymywanie przez Turcję pastora Andrew Brunsona w sprawie …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *