Kanada: Uchylenie wyroku na pastora Stephena Boissoina

3 grudnia Sąd Najwyższy  (Court of Queen’s Bench) stanu Alberta uchylił orzeczenie z grudnia 2007 r., wydane przez Komisję Praw Człowieka prowincji Alberta (AHRC) i skazujące pastora Stephena Boissoina na karę grzywny w wysokości 5000 dolarów. Według AHRC list pastora Boissoina, opublikowany w 2002 r. w lokalnej prasie, „mógł narazić homoseksualistów na nienawiść lub obrazę z powodu preferencji seksualnych”. Sąd Najwyższy stwierdził, że orzeczenie komisarz AHRC Lori Andreachuk zawiera wiele błędów i orzekł, że nałożone na Boissoina kara grzywny oraz zakaz czynienia „poniżających uwag” o homoseksualistach nie mogą być wykonane, gdyż są „niezgodne z konstytucją”.

Według sądu uwagi Boissoina były wprawdzie „drażniące, obraźliwe, dezorientujące, infantylne, nonsensowne i obelżywe”, nie były jednak nienawistne ani ekstremalne, a w liście nie było niczego, co sugerowałoby, że nawołuje on mieszkańców Alberty do dyskryminowania homoseksualistów.

W innej sprawie chrześcijańska organizacja Christian Horizons, wspomagająca osoby niepełnosprawne, miała w grudniu złożyć odwołanie od orzeczenia wydanego w maju 2008 roku przez Trybunał Praw Człowieka prowincji Ontario (OHRT). OHRT orzekł, że Christian Horizons naruszyła prawa swej byłej pracownicy, Connie Heintz, rozwiązując z nią umowę o pracę, gdy ujawniła, że jest lesbijką. Orzeczenie OHRT nakazywało Christian Horizons wypłatę na rzecz Heintz 23.000 dolarów rekompensaty za utracone zarobki oraz zaprzestanie wymagania od personelu składania pisemnego zobowiązywania do przestrzegania chrześcijańskich zasad moralnych.

Dziękuj Bogu za uchylenie orzeczenie przeciwko Stephenowi Boissoinowi. Proś Boga, żeby dawał wierzącym zaangażowanym w sprawę Christian Horizons wytrwałość w obronie swoich przekonań. Módl się, żeby władze Kanady przestrzegały prawa swoich obywateli do wolności religii.

źródło: Głos Prześladowanych Chrześcijan

Zobacz również

Nigeria

Nigeria: Wypuszczono porwanego pastora

19 października zaginął pastor Polycarp Zongo z Kościoła Chrystusa wśród Narodów, wraz z dwoma chrześcijankami. …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

chrześcijanin zaprasza