Kamerun: Żona pastora opłakuje jego śmierć

Już od miesięcy milicja Boko Haram szerzy swoje zamachy na terenie krajów sąsiadujących z Nigerią, między innymi w Kamerunie. 3 lutego została zaatakowana wioska Fotokol. W zamachu zamordowano około 100 osób. W ubiegłym tygodniu islamiści napadli również na wioskę Balgaram, czyli miejsce zamieszkania 10-osobowej rodziny Sharify oraz Jean Marcela. Kilku starszym dzieciom udało się uciec, a Sharifa wraz z młodszymi pociechami musiała patrzeć, jak jej mąż i pastor lokalnego kościoła jest brutalnie traktowany i ostatecznie porwany.

Niedługo później otrzymała wiadomość o jego śmierci.

Płaczcie z płaczącymi

Open Doors odwiedziło wdowę i jej dzieci już czterokrotnie. Daouda, pracownik Open Doors z Kamerunu, opisuje swoje wrażenia: „Pierwsza wizyta rozdarła moje serce. Mieszkańcy wioski mogli wprawdzie nieco pomóc Sharifie i jej dzieciom, jednak ból był zbyt duży. Najstarsza córka była całkowicie pogrążona we łzach”. Po śmierci Jeana Marcela Open Doors wsparło rodzinę produktami spożywczymi oraz ubraniami. Sharifa była bardzo poruszona: „Płaczecie z płaczącymi, a cieszycie z radującymi. Cieszę się z artykułów spożywczych i całej pomocy, jaką od was otrzymaliśmy, jednak najbardziej porusza mnie fakt, że chrześcijanie z całego świata modlą się za nas i dźwigają z nami nasz ciężar. Niech Pan Was błogosławi! To prawda, że Bóg jest z tymi, którzy są uciskani”. Podczas kolejnej wizyty Daouda mógł przekazać rodzinie informację, że Open Doors sfinansuje koszty edukacji dla siedmiorga dzieci Sharify.

Pocieszające listy niosą nową nadzieję

W czasie ostatniej wizyty Daouda dostarczył rodzinie pocieszające i radosne listy. Gdy dzieci wróciły ze szkoły, wszyscy razem w głębokim poruszeni otwierali przesyłki. Dzieci tryskały radością i dziękowały wiele razy za wszelką pomoc w chwili, gdy stracili nadzieję. Sharifa otworzyła w międzyczasie małe przedsiębiorstwo i zaczęła uprawiać ryż. Jej wiara jest nadal mocna. W swoim domu zorganizowała grupę modlitewną, na którą uczęszczają również jej sąsiedzi.

DZIĘKUJEMY, że wstawiacie się po stronie chrześcijan z Kamerunu.

Módlmy się o pocieszenie dla Sharify i jej dzieci, aby mogli również wybaczyć swoim prześladowcom.
Módlmy się o wzmocnienie dla chrześcijan z Balgaram oraz na północy Kamerunu, aby w czasie ucisku trwali w swojej wierze.
Módlmy się o rządzących oraz armię, aby z rozwagą i mądrością kierowali krajem i chronili go.
Módlmy się za prześladowców, aby Jezus dotknął ich serc, by odwrócili się od złej drogi i odnaleźli pokój w Bogu.

Źródło Open Doors

Zobacz również

Kolumbia: Pastorzy martwią się o życie swoje i członków kościołów

W grudniu ubiegłego roku mieszkańcy kolumbijskiego nadmorskiego miasta Buenaventura byli świadkami najbardziej brutalnej przemocy, jaka …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

chrześcijanin zaprasza