Główna / z kraju i ze świata / Kamerun: zamordowano kolejnego księdza katolickiego

Kamerun: zamordowano kolejnego księdza katolickiego

KamerunW Kamerunie zamordowano kolejnego duchownego rzymsko – katolickiego. Ks. Cosmas Omboto Ondari został zastrzelony wczoraj po południu u wejścia do kościoła parafialnego. Jest to 35 kapłan zamordowany w tym roku na świecie.

Pochodzący z Kenii młody misjonarz został wyświęcony zaledwie półtora roku temu. Od pewnego czasu pracował jako wikary w parafii katedralnej w Mamfe, w Regionie Południowo-Zachodnim Kamerunu. Jak potwierdzają świadkowie zdarzenia, ks. Ondari został dwukrotnie postrzelony przez żołnierzy poruszających się z dużą prędkością wojskowym samochodem. Zmarł na miejscu.

Jest to już drugi katolicki ksiądz zabity w tym roku w Kamrunie, a 18 w Afryce.

20 lipca wojsko zastrzeliło ks. Alexandre Sob Nougi’ego, a miesiąc temu w tym samym regionie zabito 19-letniego seminarzystę. Ofiarą ataków padają również siostry zakonne oraz instytucje takie jak szpitale i szkoły. Niebezpieczna sytuacja spowodowana jest konfliktem pomiędzy frankofońską i anglofońską częścią kraju, która chce odłączyć się od Kamerunu.

za Rad. Watykanskie

Zobacz również

Wielka Brytania

Wielka Brytania chce pomóc prześladowanym chrześcijanom

Wielka Brytania musi zwiększyć wysiłki na rzecz pomocy prześladowanym chrześcijanom – powiedział minister spraw zagranicznych …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *