Kamerun: zamordowano kolejnego księdza katolickiego

KamerunW Kamerunie zamordowano kolejnego duchownego rzymsko – katolickiego. Ks. Cosmas Omboto Ondari został zastrzelony wczoraj po południu u wejścia do kościoła parafialnego. Jest to 35 kapłan zamordowany w tym roku na świecie.

Pochodzący z Kenii młody misjonarz został wyświęcony zaledwie półtora roku temu. Od pewnego czasu pracował jako wikary w parafii katedralnej w Mamfe, w Regionie Południowo-Zachodnim Kamerunu. Jak potwierdzają świadkowie zdarzenia, ks. Ondari został dwukrotnie postrzelony przez żołnierzy poruszających się z dużą prędkością wojskowym samochodem. Zmarł na miejscu.

Jest to już drugi katolicki ksiądz zabity w tym roku w Kamrunie, a 18 w Afryce.

20 lipca wojsko zastrzeliło ks. Alexandre Sob Nougi’ego, a miesiąc temu w tym samym regionie zabito 19-letniego seminarzystę. Ofiarą ataków padają również siostry zakonne oraz instytucje takie jak szpitale i szkoły. Niebezpieczna sytuacja spowodowana jest konfliktem pomiędzy frankofońską i anglofońską częścią kraju, która chce odłączyć się od Kamerunu.

za Rad. Watykanskie

Zobacz również

Kolumbia: Pastorzy martwią się o życie swoje i członków kościołów

W grudniu ubiegłego roku mieszkańcy kolumbijskiego nadmorskiego miasta Buenaventura byli świadkami najbardziej brutalnej przemocy, jaka …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

chrześcijanin zaprasza