Islam – Przyszłość czy wyzwanie? – David Pawson

Islam - Przyszłość czy wyzwanie?Nie sposób nie zauważyć entuzjazmu i radykalizmu muzułmanów w głoszeniu wiary w Allaha, a także dynamiki rozprzestrzeniania się islamu w świecie. Zamach na World Trade Center we wrześniu 2011 r. pokazał także ich bezwzględność i gotowość oddania życia w imię głoszonej wiary. W jakim kierunku zmierza islam? Gdzie w tym czasie znajduje się chrześcijaństwo? Co różni obie religie? Co kusi, a co zniechęca?

David Pawson punktuje mocne i słabe strony obu wyznań. Czyni to łagodnie, ale stanowczo i bardzo konkretnie. Analizując sytuację, wskazuje na realne zagrożenie utraty przez chrześcijaństwo swej historycznej pozycji w Europie. Wyraźnie pobudza on chrześcijan do odświeżenia swej wiary, ina-
czej bowiem nie będą w stanie powstrzymać zalewającej ich fali wyznawców islamu.

„Prezentowana książka jest nie tyle publikacją opisującą islam, ile pozycją zwracającą uwagę na niebezpieczeństwa, które
stawia on przed chrześcijanami i przed Kościołem (…) David Pawson wykazuje się w niej wielką odwagą, próbując skłonić chrześcijan do osobistej refleksji i stawienia czoła trudnym do przełknięcia prawdom.”

Patrick Sookhdeo

„Nie wszyscy, którzy sami siebie nazywają chrześcijanami, zgodzą się z konkluzjami Pawsona. Nie wszyscy również przyklasną jego wnioskom dotyczącym islamu. Z pewnością jednak trudno dyskutować z trzema pytaniami postawionymi na samym końcu książki: czy przetrwamy, czy będziemy cierpieć, a także – czy będzie nas więcej?”
Michael Green

Tytuł: Islam – Przyszłość czy wyzwanie?

Wydawca: Oficyna Wydawnicza VOCATIO
Książka wkrótce w sprzedaży.

Zobacz również

kalendarzyk 2019-2020

Kalendarzyk dwuletni

Elegancki dwuletni Kalendarzyk „Naszych Inspiracji” na lata 2019-2020 zachęci Cię, by twórczo i z radością …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

chrzescijanin zaprasza