chrzescijanin zaprasza
Główna / z kraju i ze świata / Iran: życie pastora Saida Abediniego bezpośrednio zagrożone

Iran: życie pastora Saida Abediniego bezpośrednio zagrożone

Jak donosi American Center for Law and Justice, pastor Said Abedini został przeniesiony z okrutnego więzienia Evin w Teheranie do jeszcze bardziej niebezpiecznego więzienia Rajai Shahr w Karadżu, gdzie jego życie będzie stale zagrożone. Pastor Said nie otrzymał pozwolenia na jakiekolwiek odwiedziny i znajduje się obecnie w jednym najbardziej niebezpiecznych oddziałów więzienia Rajai Shahr, gdzie przetrzymywani są brutalni przestępcy, skazani za morderstwa i gwałty.

Loes Bijnen, holenderski dyplomata z ambasady w Teheranie, tak w 2005 r. opisał więzienie Rajai Shahr:

„Rajai Shahr to miejsce, do którego wysyła się więźniów politycznych szczególnie uciążliwych dla władzy. Pobyt tam jest uważany za surową karę. Każdy, kto tam się znajdzie, przestaje być człowiekiem. Znika z oczu nawet aktywistów walczących o prawa człowieka i przedstawicieli mediów. W Rajai Shahr więźniowe polityczni muszą dzielić cele z niebezpiecznymi przestępcami, jak mordercy, gwałciciele i narkomani, którzy bez wahania napadają na innych więźniów. Nie mają nic do stracenia, gdyż wielu z nich i tak zostało już skazanych na śmierć. Na porządku dziennym dochodzi do morderstw czy też przypadków śmierci w niewyjaśnionych okolicznościach”.

Przeniesienie pastora Saida Abediniego do tego więzienia wzbudza najwyższy niepokój i może być postrzegane jedynie jako celowy ruch mający na celu wystawienie go na bezpośrednie zagrożenie życia.

*************
Módlmy się o ochronę, siłę i mądrość dla pastora Saida Abediniego oraz umocnienie dla jego żony i dzieci.
Módlmy się, aby władze Iranu ugięły się pod międzynarodową presją i wypuściły go na wolność.
Módlmy się, aby pomimo prześladowań irańscy chrześcijanie, zwłaszcza ci przebywający w więzieniach, umacniali się w wierze i z wrastającą odwagą głosili ewangelię swoim rodakom.

Przypominamy, że w najbliższą niedzielę 10 listopada przypada Międzynarodowy Dzień Modlitwy za Prześladowany Kościół

Głos Prześladowanych Chrześcijan

Zobacz również

Wielka Brytania

Wielka Brytania chce pomóc prześladowanym chrześcijanom

Wielka Brytania musi zwiększyć wysiłki na rzecz pomocy prześladowanym chrześcijanom – powiedział minister spraw zagranicznych …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *