Iran: Zbliża się ostateczny termin w sprawie pastora Youcefa Nadarkhaniego

Pastor Youcef Nadarkhani, oskarżony o apostazję i skazany na śmierć, nadal przebywa w więzieniu Lakan w Iranie. Jego wiara pozostaje niewzruszona, a jego miłość do Chrystusa mocna. Irański rząd zaprzecza, jakoby podstawą do wydanego wyroku śmierci była apostazja, mimo licznych dowodów, że jest inaczej. Sąd w Gilan czeka obecnie na odpowiedź na dwa pisma odsyłające sprawę do najwyższego przywódcy Iranu, ajatollaha Chameneiego. Adwokat Youcefa powiedział, że sąd będzie czekać miesiąc na odpowiedź. Jeśli jej nie otrzyma, wyda orzeczenie w połowie grudnia.

Według jednego z członków kościoła, do którego należał pastor Youcef Nadarkhani, zdrowie Youcefa uległo pogorszeniu, a on sam przechodzi tortury fizyczne i psychiczne. „Wiemy, że znajduje się w ekstremalnej sytuacji i uznajemy to za tortury”- stwierdził ów człowiek, który wolał pozostać anonimowy. „Kiedy przebywasz w samotnej celi i nie możesz rozmawiać z innymi przez długi czas lub informują cię, że zostaniesz zabity, to również jest torturą”.

Módlmy się, aby pastor Youcef pozostał zdrowy i silny, pomimo obciążeń związanych z pobytem w więzieniu. Módlmy się, aby wywołane na całym świecie zainteresowanie jego sprawą przyczyniło się do tego, że irańscy urzędnicy będą się powstrzymać od prześladowania i więzienia chrześcijan. Módlmy się, aby Youcef i jego rodzina doznawali w tej trudnej sytuacji pokoju, który przewyższa wszelki umysł. (Flp 4,7)

źródło: Present Truth Ministies, Compass Direct News

Zobacz również

Kolumbia: Pastorzy martwią się o życie swoje i członków kościołów

W grudniu ubiegłego roku mieszkańcy kolumbijskiego nadmorskiego miasta Buenaventura byli świadkami najbardziej brutalnej przemocy, jaka …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

chrześcijanin zaprasza