Iran: Rozpoczął się proces pastora Saida Abediniego

W dniu dzisiejszym rozpoczął się proces pastora Saida Abediniego. Został on oficjalnie oskarżony o próbę podważenia autorytetu rządu irańskiego poprzez stworzenie sieci chrześcijańskich kościołów domowych. Przedstawiono również dowody, że w 2000 r. przeszedł z islamu na chrześcijaństwo. Stwierdzono przy tym, że świadomie wywierał wpływ na irańską młodzież, kierując ją ku chrześcijaństwu i nastawiając przeciwko islamowi, będącemu religią państwową w Iranie.

Pastora Abediniego reprezentuje w sądzie dr Naser Sarbazi, muzułmański prawnik z Iranu, znany z walki o zachowanie praw człowieka, w tym prawa każdej osoby do swobodnego praktykowania swojej wiary. Dr. Sarbaziemu pozwolono na spotkanie z pastorem Abedinim dopiero na niecałe 24 godziny przed rozpoczęciem rozprawy, pozostawiając mu bardzo niewiele czasu na przygotowanie linii obrony. W trakcie rozprawy starał się on wykazać, że działalność chrześcijańska pastora Abediniego nie stanowiła zagrożenia dla bezpieczeństwa narodowego Iranu. Dowodził, że jego działania były motywowane wyłącznie wiarą i nie miały nic wspólnego z polityką.

Dr Sarbazi powiedział rodzinie pastora Abediniego, że tylko dzisiaj będzie mógł reprezentować go w sądzie jako obrońca. Jutro w charakterze świadków ma wystąpić kilku świeckich liderów kościoła. Na razie nie wiadomo jednak, czy do tego dojdzie, czy też przewód sądowy zakończył się już dzisiaj. Pewne jest jedno: Los pastora Saida spoczywa w rękach irańskiego reżimu, którego działania są nieprzewidywalne. Trudno powiedzieć, jaki zapadnie wyrok. Nie można wykluczyć, że będzie to długoletnie więzienie lub nawet kara śmierci.

Sąd wyda wyrok zapewne w przyszłym tygodniu. Wciąż więc mamy czas, by wstawiać się u naszego niebiańskiego Ojca w sprawie pastora Saida Abediniego. Pamiętajmy, że Pan Jezus przyszedł, by wypuszczać więźniów na wolność.

Głos Prześladowanych Chrześcijan – Polska
/Źródło: American Center for Law and Justice/

Zobacz również

Pastor Sithong

Laos: Zatrzymany pastor żyje i wyszedł na wolność

15 marca 2020 r. pastor Sithong Theppavong z małego kościoła w prowincji Savannakhet w Laosie …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

chrześcijanin zaprasza