Wybierz Tytuł Roku 2018
Główna / prześladowania / Iran: Pastor Behnam Irani zwolniony z więzienia

Iran: Pastor Behnam Irani zwolniony z więzienia

Po sześciu latach w więzieniu z powodu podejrzanych oskarżeń pastor znowu na wolności.
Pastor Behnam został aresztowany w 2008 roku. Z powodu „działalności na szkodę bezpieczeństwa narodowego” skazano go najpierw na pięć lat w zawieszeniu. Dwa lata później, podczas nabożeństwa w kościele domowym pastor został ponownie aresztowany – tym razem musiał odsiedzieć karę. Do pięciu lat dołożono mu jeszcze jeden rok.

Kolejne oskarżenia, a ostatecznie uniewinnienie

Podczas pobytu w więzieniu pastor „Kościoła dla Iranu” miał ciągłe problemy ze zdrowiem – był często atakowany fizycznie i maltretowany przez innych więźniów. Jego stan zdrowia pogorszył się tak bardzo, że zwolniono go z więzienia i wysłano na leczenie do szpitala. We wrześniu 2014 roku powstały nowe wątpliwe oskarżenia skierowane przeciwko pastorowi, które spowodowały, że musiał spędzić pewien czas w izolatce. Po tym jak został skazany na kolejne 6 lat, apelacja przyniosła w końcu efekt: oskarżenie i przedłużenie kary więzienia zostały odrzucone. Po dwóch latach oczekiwanie rodziny i kościoła opłaciło się. W poniedziałek, 17 października b.r., pastor Behnam został w końcu zwolniony z więzienia i mógł wrócić do domu.

Prosimy, módlcie się nadal o pastora Behnama. Módlmy się o jego bezpieczeństwo i szybkie przystosowanie do codzienności po sześciu latach spędzonych w więzieniu.

Źródło Open Doors
Tłumacz Alicja Gubernat

Zobacz również

TiZi-Ouzou

Algieria: Kolejne kościoły zamknięte po protestach

Pastor Salah Chalah jest liderem Kościoła Protestanckiego Algierii, a także pastorem największego kościoła w kraju. …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

chrzescijanin zaprasza