Iran: Najnowsze informacje o pastorze Saidzie Abedinim

Said Abedini - kanionPo wydaniu wyroku skazującego pastora Saida Abeidniego na osiem lat więzienia władze irańskie odebrały mu prawo do kontaktów telefonicznych z żoną i dziećmi, którzy przebywają w Stanach Zjednoczonych. Jednak w miniony poniedziałek jego bliscy mieszkający w Iranie otrzymali pozwolenie, by na krótko odwiedzić go w więzieniu. Z rozmowy z nim dowiedzieli się, że strażnicy usiłują mu wmówić, iż został już zapomniany przez wszystkich i nikt nie domaga się jego uwolnienia. Tego rodzaju presja psychologiczna w połączeniu z przemocą fizyczną, z jakiej słynie więzienie Evin, w którym przebywa pastor, służą złamaniu jego woli.

W ostatnich dniach adwokat pastora Saida Abediniego złożył apelację w jego sprawie. Trudno jednak spodziewać się, by przyniosła ona jakikolwiek skutek. Po pierwsze, zanim sąd irański zajmie się nią, może upłynąć sporo czasu, Po drugie, podobnie jak w przypadku sprawy pastora Youcefa Nadarkhaniego, może ona służyć jedynie zatwierdzeniu wyroku sądu niższej instancji, z pominięciem odpowiednich procedur prawnych.

Wbrew temu, co reżim irański usiłuje wmówić pastorowi Abediniemu, nie ustawajmy w naszych modlitwach na rzecz jego uwolnienia.

Osoby znające język angielski zachęcamy także, by włączyły w rozliczne działania na rzecz uwolnienia pastora Saida Abediniego, podejmowane przez amerykańską organizację prawniczą American Center for Law and Justice, reprezentującą w tej sprawie jego żonę.

Głos Prześladowanych Chrześcijan

/Źródło: American Center for Law and Justice/

Zobacz również

Nigeria

Nigeria: Wypuszczono porwanego pastora

19 października zaginął pastor Polycarp Zongo z Kościoła Chrystusa wśród Narodów, wraz z dwoma chrześcijankami. …

Jeden komentarz

  1. Pamietajmy rowniez o modlitwie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

chrześcijanin zaprasza