Główna / z kraju i ze świata / Iran: „Jezus każdego dnia był ze mną w więzieniu”

Iran: „Jezus każdego dnia był ze mną w więzieniu”

Pracownicy Open Doors w odwiedzinach u pastora Behnama Irani i jego rodziny.

(Open Doors) – Irański pastor i lider wspólnoty domowej Behnam Irani spędził w więzieniu 6 lat. W październiku 2016 r. został w końcu uwolniony i mógł powrócić do swojej rodziny. Teraz mieszka w Turcji wraz z żoną Kristiną oraz dwójką dzieci: Rebeccą (14) i Adrielem. Pracownicy Open Doors udali się do nich z wizytą.

„Spędzenie czasu z moim Panem dało mi pokój”

Mały Adriel biegnie do swojego taty, całuje go w policzek i przytula tak mocno, jak gdyby nigdy nie chciał znowu go stracić. „Czasami muszę dotknąć Behnama i powiedzieć mu, że to nie jest sen, że naprawdę siedzi znowu na naszej kanapie”, mówi Kristina z uśmiechem. Przez sześć lat musiała sama troszczyć się o ich dzieci, a władze kontrolowały każdy jej ruch. Kristina gra swoim gościom piosenkę, którą napisała w tym czasie. „Moje serce jest pełne łez, ale moja pomoc pochodzi od Ciebie”, tak tłumaczy tekst z języka perskiego i opowiada o nocy, w której powstał: „Byłam chora ze zmartwienia o mojego męża, który siedział w więzieniu. Padnięcie na kolana i spędzenie czasu z moim Panem dało mi pokój”.

Możliwość głoszenia Bożej miłości w najciemniejszych zakątkach

„Oczywiście życie w więzieniu nie było łatwe, ale prezentem było dla mnie być aresztowanym za mojego Pana”, opowiada Behnam. „Dał mi możliwość głoszenia Jego miłości w najciemniejszych zakątkach”, mówi dalej. Behnam opowiada jednak również o czasie, który spędzał w odosobnieniu oraz jak odmówiono mu pomocy medycznej. Jednocześnie podkreśla, że Pan był z nim każdego dnia.

Mimo wszystko nie jest łatwo patrzeć jakie skutki przyniosło więzienie dla niego i jego rodziny. Gdy Behnam trafił do więzienia jego syn Adriel był jeszcze tak mały, że prawie nie pamięta swojego taty. Po rzadkich i krótkich wizytach Kristiny i dzieci u Behnama, syn pytał czasem mamy kim jest ten człowiek, z którym rozmawiali. Behnam widzi także zmianę w swojej córce, która podczas odwiedzin siedzi cicho przy stole. „Była taką radosną i pogodną dziewczyną”, opowiada pastor. „Teraz jest przestraszona za każdym razem, gdy słyszy dzwonek do drzwi – w obawie, że znowu mnie zabiorą”.

Ufność w Boże prowadzenie

Chociaż rodzina mieszka teraz w Turcji, strach Rebecci niestety nadal nie jest bezpodstawny, ponieważ władze irańskie ciągle grożą Behnamowi. Dodatkowo mężczyzna cierpi z powodu nieleczonego w więzieniu zranienia stóp, przez co trudno jest mu znaleźć pracę.
Behnam i Kristina mają nadzieję, że kiedyś będą mogli powrócić do Iranu, by znowu służyć rosnącemu tam Kościołowi. Ufają jednak, że Bóg ma dla nich plan również w tym miejscu, w którym znajdują sie obecnie. „Bóg często do nas mówi i mamy nadzieję, że będzie robił to nadal. Musimy tylko iść za nim”.

„Chrześcijanie na całym świecie myśleli o nas”

Latem 2014 r. Open Doors zachęcało chrześcijan z całego świata do pisania zachęcających kartek i listów skierowanych do Behnama. Na apel odpowiedziało ponad 3000 osób. Chociaż personel więzienia zatrzymał kartki, Behnam wiedział o ich istnieniu. Podczas odwiedzin pracownicy Open Doors pokazali mu kilka przykładowych kartek, które zatrzymali w razie gdyby władze wstrzymały zaadresowaną do niego pocztę. Gdy pastor trzymał w ręku kartki i pokazywał je żonie i dzieciom, uśmiech rozprzestrzeniał się na całej jego twarzy. „Dziś wieczorem spędzimy wspólny czas na oglądaniu tych wszystkich kartek”, mówi Behnam na pożegnanie. „Bardzo cieszymy się, że chrześcijanie z całego świata myśleli o nas. To wiele dla nas znaczy”.

Prosimy, módlcie się za chrześcijan z Iranu!

• Dziękujmy Panu, że pastor Behnam i jego rodzina zdołali przetrwać trudny czas jego więzienia.
• Módlmy się o Bożą ochronę dla tej rodziny oraz prośmy, aby Behnam mógł znaleźć pracę.
• Prośmy Pana, aby wzmacniał i pocieszał chrześcijan z Iranu, którzy znajdują się teraz w więzieniu.
• Dziękujmy za wszystkich zaangażowanych pracowników irańskich kościołów domowych, którzy kontynuują służbę mimo ciągłego zagrożenia.

Źródło Open Doors
Tłumacz Alicja Gubernat

Zobacz również

Wielka Brytania

Wielka Brytania chce pomóc prześladowanym chrześcijanom

Wielka Brytania musi zwiększyć wysiłki na rzecz pomocy prześladowanym chrześcijanom – powiedział minister spraw zagranicznych …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *