Iran: Dla pastora Kourousha komputer to jego kazalnica, telefon i biuro

„Mam 76 nowych wiadomości”, pokazuje nam pastor Kouroush*. Po odsłuchaniu wiadomości głosowej mówi: „Pewna kobieta z naszego kościoła powiedziała mi właśnie, że jej mąż zaczął czytać Biblię”, wyjaśnia. „Alleluja! Pozwólcie, że krótko jej odpiszę”.

Większa kontrola chrześcijan

Kouroush, niezależnie od tego, gdzie się aktualnie znajduje, zawsze jest dostępny dla wierzących ze swojego kościoła. Nawet teraz, gdy pracownicy Open Doors spotykają się z nim w bezpiecznym miejscu poza Iranem. Z pasją opowiada o ludziach, którym służy: „Chwalimy Boga, że poznało Go tak wielu Irańczyków, ale wielu z nich żyje w izolacji”. Kouroush wyjaśnia, że osobom, które dopiero uwierzyły w Jezusa Chrystusa, trudno jest nawiązać kontakt z innymi wierzącymi. „Rząd zaczął wpływać na wspólnoty i kontrolować je. Ma już nawet swoje własne kościoły. Władze tworzą je, by ludzie, którzy zdecydowali się na życie z Jezusem, wpadli w pułapkę”.

Rosnąć w wierze

Celem pastora Kourousha* jest umożliwianie takim chrześcijanom wzrostu w wierze w bezpiecznym miejscu. Chociaż odwiedzanie jego Kościoła online nie jest zupełnie pozbawione ryzyka, jest nieco bezpieczniejsze, a przede wszystkim łatwe do znalezienia dla chrześcijan. „Niektórzy ludzie miesiącami szukali innych wierzących. Gdy do nich dzwonię i mówię: 'Dzień dobry, jestem pastor Kouroush', większość zalewa się łzami”. Niektórzy nawróceni z islamu nie wiedzą zbyt wiele o chrześcijaństwie. Niektórzy nie wiedzą jak się modlić, nie znają Biblii. Pastor Kouroush odpowiada na ich pytania i za pośrednictwem Internetu mogą komunikować się z nim, innymi wierzącymi, modlić się ze sobą i za siebie nawzajem. Najważniejsze dla pastora jest, aby chrześcijanie pozostali w ścisłej releacji z Jezusem. „Przekazuję im, że powinni trwać w modlitwie. Rozmawiać ze swoim Panem, mówić Mu o tym, co ich porusza”.

Dziękujemy, że wspieracie chrześcijan z Iranu!

• Dziękujmy za pastora Kourousha* i jego służbę dla ludzi, którzy są nowi w wierze.
• Dziękujmy za wielu byłych wyznawców islamu z Iranu, którzy postanowili żyć z Jezusem. Módlmy się, aby wzrastali w wierze.
• Módlmy się o ochronę dla kościołów w Iranie oraz Boże prowadzenie chrześcijan, aby potrafili rozpoznać komu mogą zaufać.
• Módlmy się, aby kontrola władz mogla ustąpić i chrześcijanie mieli możliwość do wspólnych spotkań.

Źródło Open Doors
Tłumacz Alicja Gubernat

Zobacz również

Pastor Sithong

Laos: Zatrzymany pastor żyje i wyszedł na wolność

15 marca 2020 r. pastor Sithong Theppavong z małego kościoła w prowincji Savannakhet w Laosie …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

chrześcijanin zaprasza