Iran: Aresztowanie przywódcy kościoła domowego

Jak podaje Compass Direct w swym raporcie z dnia 8 czerwca, 31 maja br. ośmiu policjantów aresztowało w Teheranie Mohsena Namvara (44 lata), jednego z przywódców kościoła domowego w Iranie. Policjanci zabrali Mohsena z jego domu. Skonfiskowali też wiele osobistych rzeczy należących do niego, m.in. komputer, drukarkę, płyty CD, książki i pieniądze. Nie podano żadnego oficjalnego powodu aresztowania. Nieznane jest też aktualne miejsce jego pobytu.

Irański pastor przebywający za granicą powiedział, że Namvar przewidywał swoje aresztowanie od czasu, kiedy usłyszał, że jego nazwisko pojawiło się podczas policyjnych przesłuchań chrześcijan, jakie miały miejsce w mieście Amol w kwietniu tego roku. Został ostrzeżony przez jednego ze swych przyjaciół, że władze mają go pod ścisłą obserwacją. Namvar był już wcześniej aresztowany i torturowany z powodu ochrzczenia muzułmanów nawróconych na chrześcijaństwo wiosną 2007 r.
Módl się o uwolnienie Namvara. Módl się, żeby postępował on jak wierny świadek Chrystusa podczas swojego pobytu w areszcie (Mt 5,14-16). Módl się, żeby jego żona i dzieci polegały na Panu, iż zabezpieczy on ich potrzeby i doda sił.

źródło: Głos Prześladowanych Chrześcijan

Zobacz również

Iran: Na czas nieokreślony przełożono rozprawę apelacyjną pastora Victora Beta Tamraza

Rozprawa apelacyjna pastora Victora Beta Tamraza, jego żony oraz trzech innych chrześcijan miała się odbyć …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

chrzescijanin zaprasza