Iran: 6 lat więzienia dla trzech pastorów

Trzej chrześcijanie, Behnam Irani, Matthias Haghnejad i Silas Rabbani, zostali skazani w październiku na sześć lat więzienia. Byli oskarżani o przestępstwa zagrożone karą śmierci, jednak na szczęście zarzuty te zostały uchylone. Pastor Behnam odbędzie swój wyrok w mieście Zabol na północy Iranu, natomiast pastorzy Matthias i Silas zostaną przeniesieni do więzienia w Minab, położonego nad Zatoką Perską.

Wszyscy trzej odwołali się od wyroków. Miasta Zabol i Minab znane są z panującego w nich gorącego klimatu. Co więcej, rodziny skazanych będą musiały pokonywać duże odległości w celu odwiedzin, co będzie dla nich trudne zarówno pod względem finansowym, jak i fizycznym.

Według orędowników wolności religijnej, wyroki te są przykładem najnowszej fali represji wobec mniejszości religijnych i etnicznych w czasie prezydentury Rouhaniego i zaprzeczeniem wcześniejszych obietnic złożonych przez niego w trakcie kampanii wyborczej.

Dziękujmy Bogu za to, że zarzuty zagrożone karą śmierci zostały odrzucone wobec tych trzech wierzących. Prośmy Go, aby był blisko naszych drogich braci, których czeka sześć lat więzienia. Módlmy się szczególnie, aby nie popadali w rozpacz, ale trwali w wierze, będąc mocni, stali i niezachwiani w nadziei (Kol. 1,23). Módlmy się, aby odwołania od wyroków zostały szybko rozpatrzone i by mogli oni wkrótce powrócić do swoich rodzin. Módlmy się, aby Pan zaspokajał potrzeby ich rodzin. Wstawiajmy się również za ludźmi sprawującymi rządy w Iranie, prosząc, aby wielu z nich uwierzyło w Jezusa Chrystusa jako Zbawiciela.

Źródło: Christian Solidarity Worldwide
za Głos Prześladowanych Chrześcijan

Zobacz również

Pastor Yang Hua

Chiny: Życie pastora w niebezpieczeństwie

Kościół Żywego Kamienia w Guiyang był wielokrotnie prześladowany przez chińskie władze. Pastor Yang Hua, uwięziony …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

chrześcijanin zaprasza