Indie: rodzina pastora pobita przez bojówkę hinduistów

13 sierpnia po południu 51-letnia Behl Reena nieopatrznie otworzyła drzwi czterem mężczyznom. Intruzi w założonych dla niepoznaki hełmach zażądali widzenia się z jej synem, pastorem Vishaalem Behlem, i jego żoną. Kiedy usłyszeli od kobiety, że nie wie o miejscu pobytu małżonków, odepchnęli ją na bok i wtargnęli do domu, niszcząc meble i sprzęty oraz grożąc, że zabiją poszukiwaną parę. Kiedy Reena zawołała o pomoc, mężczyźni pchnęli ją na podłogę i pobili. „Jeśli nie przejdziesz na hinduizm, zabijemy cię i pokroimy na kawałki” – grozili. W domu była jeszcze tylko teściowa Behl. Kiedy sąsiedzi przybyli na ratunek, napastnicy zbiegli. Po incydencie Reena trafiła do szpitala z raną głowy i złamaną ręką.

Po ataku na Reenę Behl jej rodzina przeprowadziła się. Jako lider znaczącej wspólnoty chrześcijańskiej Vishaal był od dawno w obrębie zainteresowania hinduskich ekstremistów. „Wiele razy grozili, że zabiją Vishaala z powodu jego wiary w Chrystusa” – powiedziała Reena. Pastor Behl jest dyrektorem Misji Ognia Bożego (Fire of God Ministries), które obejmują dwa kościoły w Dżajpurze (Radżastan) i w Amritsarze (Pendżab). Misje Ognia Bożego prowadzą także konferencje ewangelizacyjne, służbę więzienną i edukację szkolną. Vishaal i jego żona przeszli na chrześcijaństwo z hinduizmu. Na początku swojej chrześcijańskiej drogi musieli zmierzyć się z prześladowaniami ze strony rodziny. Z biegiem czasu wrogość ta osłabła. Reena docenia dziś zmiany jakie zauważyła u swojego syna i jest pod wrażeniem jego wierności w prowadzeniu misji.

Módlmy się, aby Bóg zachował rodzinę Behl od wszelkich ataków zagrażających ich życiu oraz by ich wspierał i umacniał. Prośmy o pełne fizyczne uzdrowienie dla Reeny oraz opamiętanie dla jej prześladowców, aby dane im było doświadczyć Bożej miłości i odkupienia.

Źródła: Asia News, Morning Star News, Christian Post
za Głos Prześladowanych Chrześcijan

Zobacz również

Wietnam

Wietnam: Zjazd liderów kościoła odwołany

Największa w Wietnamie grupa kościołów ewangelicznych odwołała swój kongres, na którym miano wybrać nowych liderów, …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

chrześcijanin zaprasza