Indie: Pobicie pastorów

11 października pastor Ganesh Murthy (42 l.) został zaatakowany przez kilkunastu hinduskich bojówkarzy, kiedy rozdawał literaturę we wsi Rampura w Karnatace i modlił się za jej mieszkańców. Napastnicy obrzucili go obelgami, pobili i zawlekli na posterunek policji, gdzie został aresztowany pod zarzutem przymusowego nawracania. Bojówkarze usiłowali także skłonić Murthy’ego do przejścia na hinduizm, obiecując wesprzeć finansowo jego rodzinę. Pastor Murthy odrzucił jednak tę ofertę, pozostając wierny Chrystusowi.

14 października, około 2 w nocy, pastor Joseph Thadikal i jego żona Ammini zostali zaatakowani w swym domu przez dwóch hinduskich bojówkarzy. Wydarzenie miało miejsce w regionie Vayandu w stanie Kerala. Oboje odnieśli poważne obrażenia głowy. Thadikal jest pastorem New Indian Bible Church i pracuje na tym terenie od 10 lat.

Dziękuj Bogu za odwagę i wytrwałość w wierze tych chrześcijan. Módl się, by ich gorliwość dla Chrystusa, przyciągała do niego innych. Módl się o szybki powrót do zdrowia dla pastora Josepha i jego żony oraz o uwolnienie pastora Ganesha.

Głos Prześladowanych Chrześcijan

Zobacz również

Uganda

Uganda: Zabili pastora z powodu chrześcijańskiej literatury

21 listopada pastor Wilson Niwamanya i jego 12-letni syn wracali do domu w Kabale, gdy …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

chrześcijanin zaprasza