Indie: pobicie pastora, ataki na kościoły

27 maja około 730 w miejscowości Rewa w stanie Madhja Pradeś dwóch hinduskich bojówkarzy pobiło wracającego z nabożeństwa modlitewnego pastora Rampala Koriego. Bojówkarze wielokrotnie uderzyli pastora żelaznym prętem i oskarżyli go o przymusowe nawracanie mieszkańców tej wsi na chrześcijaństwo. Zabrali mu także około 3000 rupii (ok. 140 zł). Pastor Kori doznał poważnych obrażeń. Konieczne było założenie mu szwów na głowie.

W ciągu ostatnich tygodni przynajmniej dwa kościoły zostały zaatakowane przez hinduskich bojówkarzy. Wieczorem 26 maja bojówkarze zburzyli kryty strzechą kościół w dystrykcie Adilabad w stanie Andhra Pradeś. 1 czerwca natomiast zaatakowali Kościół Masihi Mandir w dystrykcie Oriya Para,

w stanie Ćhattisgarh. Podczas porannego nabożeństwa około bojówkarze wtargnęli do budynku kościelnego i zniszczyli znajdujące się w nim meble. Napastnicy oskarżyli obecnych tam wierzących o przymusowe nawracanie ludzi i ostrzegli ich, że jeśli nie zaprzestaną czcić Chrystusa, grożą im tragiczne konsekwencje.

Módl się o uzdrowienie dla pastora Koriego. Proś Boga, aby wzmocnił wierzących, których kościoły zostały zaatakowane, aby nadal trwali w Jego łasce. (1 P 5,12).

źródło: Głos Prześladowanych Chrześcijan

Zobacz również

Uganda

Uganda: Pastor i jego kościół otrzymują groźby

Pod koniec stycznia tego roku żona Caleda Bwambale Kusseina, imama w Kasese w Ugandzie, przyjęła …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

chrześcijanin zaprasza