Wybierz Tytuł Roku 2018
Główna / prześladowania / Indie: pobici i aresztowani pastorzy

Indie: pobici i aresztowani pastorzy

21 stycznia w okręgu Ghaziabad indyjskiego stanu Uttar Pradeś został aresztowany pastor Yashwant Paul pod zarzutem „oszustwa”. Jeszcze w 2004 roku pewien człowiek fałszywie oskarżył go o to, że on i jego żona obiecali mu 20 000 rupii (około 1500 zł) i pracę, jeżeli nawróci się na chrześcijaństwo. Pastor Paul ma być sądzony według indyjskiego kodeksu karnego za „oszustwo” i „przestępcze nadużycie zaufania”. Jego wniosek o zwolnienie za kaucją został odrzucony.

18 stycznia we wsi Tharamangalam (Tamil Nadu) siedemdziesięcioletni pastor Abraham i kilku członków jego rodziny zostali pobici przez bojówkarzy, kiedy przygotowywali się do cotygodniowego spotkania modlitewnego. Około 10 rano grupa miejscowych hinduistów, uzbrojonych w kije i kamienie, wtargnęła do domu Abrahama, w którym odbywały się chrześcijańskie nabożeństwa, i pobiła pastora, jego żonę oraz pięcioro ich dzieci. Kiedy Abraham udał się na posterunek policji w poszukiwaniu pomocy, do jego domu przyszło na spotkanie kilkoro innych chrześcijan. Także oni zostali zaatakowani przez bojówkarzy. Niektóre ofiary pobicia trafiły do szpitala z poważnymi obrażeniami ciała.

Módl się o uzdrowienie dla rannych w tym ataku. Módl się też, by pastor Paul został zwolniony oraz, by prawda wyszła na jaw w tym przypadku. Módl się też, by chrześcijanie w Indiach nadal oddawali się całkowicie pracy dla Pana (1 Kor 15,50-58).

źródło: Głos Prześladowanych Chrześcijan

Zobacz również

TiZi-Ouzou

Algieria: Kolejne kościoły zamknięte po protestach

Pastor Salah Chalah jest liderem Kościoła Protestanckiego Algierii, a także pastorem największego kościoła w kraju. …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

chrzescijanin zaprasza