Indie: pobici i aresztowani pastorzy

21 stycznia w okręgu Ghaziabad indyjskiego stanu Uttar Pradeś został aresztowany pastor Yashwant Paul pod zarzutem „oszustwa”. Jeszcze w 2004 roku pewien człowiek fałszywie oskarżył go o to, że on i jego żona obiecali mu 20 000 rupii (około 1500 zł) i pracę, jeżeli nawróci się na chrześcijaństwo. Pastor Paul ma być sądzony według indyjskiego kodeksu karnego za „oszustwo” i „przestępcze nadużycie zaufania”. Jego wniosek o zwolnienie za kaucją został odrzucony.

18 stycznia we wsi Tharamangalam (Tamil Nadu) siedemdziesięcioletni pastor Abraham i kilku członków jego rodziny zostali pobici przez bojówkarzy, kiedy przygotowywali się do cotygodniowego spotkania modlitewnego. Około 10 rano grupa miejscowych hinduistów, uzbrojonych w kije i kamienie, wtargnęła do domu Abrahama, w którym odbywały się chrześcijańskie nabożeństwa, i pobiła pastora, jego żonę oraz pięcioro ich dzieci. Kiedy Abraham udał się na posterunek policji w poszukiwaniu pomocy, do jego domu przyszło na spotkanie kilkoro innych chrześcijan. Także oni zostali zaatakowani przez bojówkarzy. Niektóre ofiary pobicia trafiły do szpitala z poważnymi obrażeniami ciała.

Módl się o uzdrowienie dla rannych w tym ataku. Módl się też, by pastor Paul został zwolniony oraz, by prawda wyszła na jaw w tym przypadku. Módl się też, by chrześcijanie w Indiach nadal oddawali się całkowicie pracy dla Pana (1 Kor 15,50-58).

źródło: Głos Prześladowanych Chrześcijan

Zobacz również

Kościół Ruchu Potrójnej Autonomii

Chiny: Największy kościół domowy w Pekinie na celowniku władz

W ostatnich tygodniach doszło do zatrzymania dwójki liderów kościoła Syjon w Pekinie. Jiafu Qie i …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

chrześcijanin zaprasza