Indie: Pastor pobity w Radźasthanie

Pastor Walter Masih został dotkliwie pobity przez grupę około 20 młodych mężczyzn, członków hinduistycznej bojówki Vishwa Hindu Parishad. Zdarzenie miało miejsce 29 kwietnia w mieście Jaipur w Radżasthanie. Około godziny 13.30 jacyś mężczyźni zastukali do domu Masiha i oświadczyli jego żonie, że chcą się z nim widzieć. Gdy do nich wyszedł, zamaskowani napastnicy wdarli się do środka. Pobili go przy użyciu drewnianych i metalowych kijów, na oczach żony i 7-letniej córki, zniszczyli część sprzętów domowych, po czym uciekli. Sąsiedzi, będący świadkami zajścia, wezwali policję, która szybko przybyła na miejsce, a Masih został przewieziony do szpitala.

Według ostatnich informacji, aresztowano pięć osób podejrzanych o udział w napadzie. Przesłuchiwani są również przedstawiciele lokalnych mediów, ponieważ bojówkarze zaprosili miejscową stację telewizyjną, aby sfilmowała całe zajście.

Módl się, aby sprawcom pobicia została wymierzona sprawiedliwość. Módl się, aby pastor Walter szybko powrócił do zdrowia oraz, aby jego rodzina polegała na mocy Bożej, a nie na własnej sile (2 Kor. 1, 8-9).

źródło: Głos Prześladowanych Chrześcijan

Zobacz również

Pastor Li Juncai

Chiny: Pastor skazany na pięć i pół roku więzienia

Władze Komunistycznej Partii Chin skazały niedawno pastora z prowincji Henan na 5,5 roku pozbawienia wolności …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

chrześcijanin zaprasza