Indie: Pastor i jego ciężarna żona zaatakowani przez bojowników

Kościół i dom pastora SameliegoPastor Dinbanhu Sameli (30 l.) i jego żona Meena (26 l.) prowadzą kościół we wsi Karanji w niespokojnym okręgu Bastar w środkowej części indyjskiego stanu Ćhattisgarh. 17 kwietnia około siódmej wieczorem dwóch młodych mężczyzn podeszło do pastora przed jego domem, znajdującym się obok kościoła. Najpierw mężczyźni poprosili o modlitwę, twierdząc, że są z pobliskiego kościoła metodystycznego. Jednak zaraz potem wyjęli miecz, który przystawili pastorowi do szyi, żądając, by wraz z żoną wykrzyknął słowa: „Jai Shri Ram” (co znaczy „zwycięstwo bogowi Ram”).

„Gdzie jest wasz Jezus?” – napastnicy zapytali obelżywie. Pastor Dinbanhu odpowiedział: „Wierzymy, że jest z nami”. Na pytanie: „Dlaczego nie wierzycie w Ram?”, małżonkowie nic nie odpowiedzieli. Gdy odmówili oddania czci hinduskiemu bóstwu i podeptania Biblii, mężczyźni wzięli litrowy pojemnik z paliwem i podłożyli ogień pod budynek kościoła, niszcząc też instrumenty muzyczne zboru.

Gdy pastor Dinbanhu poczuł na ramieniu ostrze miecza, przyznał, że zaczął się bać, jednak modlił się, żeby Bóg ich ocalił. Gdy kościół płonął, małżonkowie zbiegli i złożyli doniesienie na policji. W okręgu Bastar odnotowano już kilka przypadków antychrześcijańskiej przemocy ze strony hinduskich fundamentalistów.

Możemy być ogromnie wdzięczni, że życie pastora Sameliego i jego żony zostało cudownie ocalone. W dniu ataku żona pastora Sameliego była w siódmym miesiącu ciąży. Prośmy Boga o ochronę i błogosławieństwo dla tego nienarodzonego jeszcze dziecka. Módlmy się, by Pan otworzył duchowe oczy napastników (oraz innych członków tej wiejskiej społeczności), aby osobiście mogli zobaczyć obiecaną „Światłość tego świata” w wiernym świadectwie Jego ludu i postanowili chodzić ścieżkami Jego sprawiedliwości i niesłabnącej miłości. Niech budynek kościoła zostanie w pełni odbudowany i wyposażony dla śmiałego głoszenia Ewangelii, by modlitwy uwielbienia zamieszkującego tę społeczność Bożego ludu sięgnęły niebios w słusznej czci naszego Wszechmocnego Boga.

Źródło: World Watch Monitor
za Głos Prześladowanych Chrześcijan

Zobacz również

Buty porwanych dzieci

DRK: Pastor zamordowany, jego żona porwana

W północno-wschodniej części Demokratycznej Republiki Konga (DRK) w dwóch atakach islamskich ekstremistów zginęło 39 osób, …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

chrześcijanin zaprasza