Indie: Kilka inf. co słychać m.in. u ewangelistów

21 maja bojówkarze hinduistycznej organizacji Rashtriya Swayamsevak Sangh pobili w mieście Banarpet w Karnatace pastora i starszego miejscowego kościoła.
23 maja w okręgu Kullu stanu Himaćal Pradeś około czterdziestu hinduistycznych bojówkarzy pobiło dwu ewangelistów, Bernarda Christophera i Ravindera Gautama, i ogoliło im głowy.
23 maja w wiosce Sira Taluk w stanie Andhra Pradeś aresztowano siedmiu ewangelistów. Zostali oni zwolnieni po przesłuchaniu. Oskarżano ich o przymusowe nawracanie Dalitów (niedotykalnych – ludzi z dna systemu kastowego w Indiach) na chrześcijaństwo.

25 maja około dwudziestu hinduistycznych bojówkarzy pobiło i odarło z szat dwu ewangelistów: J. Tumadę i R. Dilata, oskarżając ich o przymusowe nawracanie mieszkańców wioski Sakwar w stanie Maharaśtra.

8 czerwca w miejscowości Hesargetta w Karnatace około 100 hinduistycznych bojówkarzy wtargnęło do domu pastora Laxmi Narayana i pobiło go w obecności żony i dwójki małych dzieci. Jeden z napastników oblał go benzyną i usiłował podpalić płonącą Biblią. Napastnicy obnażyli go i wlekli ulicami miasta w obecności ponad tysiąca gapiów, którzy także brali czynny udział w dręczeniu Narayana.

10 czerwca w mieście Siris w stanie Karnataka hinduistyczni bojówkarze napadli na dom, w którym dziewięcioro chrześcijan zgromadziło się na niedzielnym nabożeństwie. Napastnicy zawlekli chrześcijan na posterunek policji, oskarżając ich o nawracanie ludzi.

16 czerwca w okręgu Sehore czterdziestu bojówkarzy Rashtriya Swayam-sevak Sangh wtargnęło na chrześcijańskie spotkanie modlitewne i pobiło pastora Terasa Khakę. W odwecie za złożoną na nich skargę napastnicy oskarżyli go o przymusowe nawracanie.

Proś Boga o posilenie i uzdrowienie dla tych chrześcijan. Módl się, by nadal byli gotowi pracować dla Pana (1 Kor. 15,50-58). Módl się też za ich prześladowców, by mogli doświadczyć zbawienia przez wiarę w Jezusa.

źródło: Głos Prześladowanych Chrześcijan

Zobacz również

Pastor Li Juncai

Chiny: Pastor skazany na pięć i pół roku więzienia

Władze Komunistycznej Partii Chin skazały niedawno pastora z prowincji Henan na 5,5 roku pozbawienia wolności …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

chrześcijanin zaprasza