Indie: Atak na przywódcę kościoła

Isaac Paulose
Prośmy Boga o uzdrowienie dla pastora Izaaka. Zdjęcie: Morning Star News

4 marca doszło do brutalnego ataku na pastora Izaaka Paulose, lidera kościoła w Sehore w stanie Madhya Pradesh.

Ledwie co pastor Paulose wysadził przed szkołą syna z samochodu, przed jego autem zatrzymał się motocykl. Nakazano mu wysiąść. Następnie dziesięciu napastników, którzy przyjechali na pięciu motocyklach, dotkliwie go poturbowało okładając łańcuchami i pałkami. Przejechali też po nim motocyklami. Pastor trafił do szpitala z licznymi złamaniami i obrażeniami głowy.

Napastnicy oskarżyli pastora Izaaka o nawracanie na chrześcijaństwo. W czasie ataku szydzili z niego i grozili, że go zabiją, jeśli nie zaprzestanie swej służby. Pastor złożył doniesienie na policji, jednak nie był w stanie wskazać sprawców, co mogłoby pomóc w dochodzeniu. Żona pastora przyznała, że w pierwszej chwili była wstrząśnięta napaścią, ale Pan dał jej pokój i siłę. Jest wdzięczna wszystkim, którzy modlą się za nich.

Pastor Izaak i jego ojciec od lat prowadzą chrześcijańską posługę w tym miejscu i dopiero pierwszy raz doświadczyli tak gwałtownego sprzeciwu. W Madhya Pradesh przymusowe nawracanie jest nielegalne, jednak prawo nie zabrania prowadzenia innych do wiary w Chrystusa. Pastor twierdzi, że nigdy nie był zaangażowany w jakąkolwiek formę niewłaściwego nawracania.

Módlmy się, by pastor Izaak i jego rodzina nadal doświadczali Bożego pokoju, który przewyższa wszelkie zrozumienie (Flp 4,7). Niech napastnicy zostaną zidentyfikowani i pociągnięci do odpowiedzialności. Prośmy Pana, który zna sprawców, by okazał im łaskę zwrócenia się do Niego w wierze. Módlmy się, by służba pastora Izaaka i innych chrześcijańskich liderów nadal rozwijała się w Madhya Pradesh, a chrześcijanie byli dalej umacniani w wierze.

Źródła: Morning Star News, The Indian Express
za Głos Prześladowanych Chrześcijan

Zobacz również

Francoise

Wieloletni lider kościoła zabity przez islamskich rebeliantów

29 stycznia 2020 r. był dniem jak każdy inny dla Francoise (52) i jej męża, …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

chrzescijanin zaprasza