Indie: Aresztowano pastorów

Trzech pastorów aresztowano w Madhja Pradeś pod zarzutem rzekomej sprzedaży książek obrażających hindusów podczas styczniowej konferencji w dystrykcie Anuppur. Niedaleko miejsca, gdzie odbywała się ta trzydniowa konferencja modlitewna, dwie osoby sprzedawały książki zatytułowane „Sekularyzm a hindutwa”. Grupa hinduskich bojówkarzy zakupiła jedną z nich i zaniosła na posterunek policji, wnosząc skargę na organizatora konferencji, pastora Paulose. Pastor, złożywszy wyjaśnienie, że nie był świadomy faktu sprzedaży takich książek, otrzymał napomnienie i został zwolniony. 25 lutego aresztowano go jednak ponownie. Jak wynika z ostatnich doniesień, odmówiono mu zwolnienia za kaucją i jest przetrzymywany na posterunku policji w Chachai.

19 lutego aresztowano w związku z tą sprawą także dwóch pastorów zarzucając im „umyślne i złośliwe działania godzące w uczucia religijne”. Jak wynika z ostatnich doniesień, jeden z nich jest przetrzymywany w więzieniu w dystrykcie Shadol, natomiast drugi został zwolniony za kaucją.

Módl się o uwolnienie uwięzionych pastorów. Proś Boga, aby dał im oraz innym wierzącym, którzy znoszą cierpienia w Indiach, łaskę, mądrość i wytrwałość w ich służbie dla Jezusa (1 P 5,10).

źródło: Głos Prześladowanych Chrześcijan

Zobacz również

Wietnam: Pastor zwolniony po czterech latach więzienia

18 września Komisja ds. Międzynarodowej Wolności Religijnej w Stanach Zjednoczonych (USCIRF) poinformowała, że pastor A. …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

chrzescijanin zaprasza