chrzescijanin zaprasza
Główna / prześladowania / Hinduscy radykaliści pobili pastora w Indiach

Hinduscy radykaliści pobili pastora w Indiach

Wiadomość z 19 marca 2008 ale myślę, że warta przeczytania. Wiele doniesień o prześladowaniach dociera do nas z dużym opóźnieniem.
MADHYA PRADESH, INDIE (ANS) – Pastor został pobity przez grupę radykalnych hinduistów. Według informacji podanych na stronie www.persecution.in napaść miała miejsce w wieczorem 11 marca w Madhya Pradesh, Indie. Gdy pastor, Tulsi, 26, wychodził z domu został napadnięty przez członków militarnej hinduskiej grupy zwanej RSS (Rashtriya Swayamsevak Sangh).

Jak podaje ta strona, w czasie napadu pastor pracujący w hinduskim zespole ewangelizacyjnym miał w ręce egzemplarz magazynu Jesus Calls (Jezus Wzywa) i swoje organizacyjne broszury. Relacja mówi o tym, że napastnicy wyrwali mu z ręki materiały i zaczęli bić, później zabrali go na komisariat policji, gdzie został zamknięty z oskarżenia o nawracanie na chrześcijaństwo pod przymusem. Wierzący z okolicy próbowali się zobaczyć z pastorem, lecz nie zostali dopuszczeni. Powiedziano im, że policja musi porozmawiać z liderami RSS, zanim będą mogli udzielić jakichkolwiek odwiedzin, ponieważ boją się problemów ze strony członków tej militarnej sekty hinduskiej.

Strona przekazuje, że Tulsi został zmuszony do złożenia podpisu na czystej kartce papieru, co pozwoli zarówno policji jak i radykalistom powiedzieć, że był zaangażowany w wymuszone nawrócenia. Widocznie powiedziano mu, że jeśli wyrzeknie się wiary, będzie natychmiast wypuszczony, lecz odmówił. Autor informacji prosi ludzi o modlitwę o Tulsi.

James Varghese specjalnie dla ASSIST News Service

Źródło: ASSIST News Service
za Poznaj Pana

Zobacz również

Pastor Wang Yi i Jiang Rong

Chiny: Żona pastora Wanga Yi zwolniona za kaucją

11 czerwca została zwolniona za kaucją Jiang Rong, żona pastora Wanga Yi. Oboje zostali aresztowani …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *