chrzescijanin zaprasza
Główna / prześladowania / Eksmisja pastora Hua Huiqi i jego rodziny

Eksmisja pastora Hua Huiqi i jego rodziny

Chrześcijański obrońca praw człowieka i lider kościoła domowego Hua Huiqi został 2 lipca wyeksmitowany z wynajmowanego mieszkania przez funkcjonariuszy Biura Bezpieczeństwa Publicznego. Około 830 rano bezpieka wyłamała drzwi mieszkania rodziny Hua Huiqi i wtargnęła do środka. Funkcjonariusze pobili dotkliwie brata pastora Huiqi, uszkadzając mu oko. Cała rodzina, w tym dziewięćdziesięcioletni starzec, została wraz ze swym dobytkiem wyrzucona na bruk.
Poszukują oni teraz nowego domu, mieszkając tymczasowo u pewnej chrześcijańskiej rodziny w Pekinie.

Chiński rząd nadał Hua Huiqi i innym obrońcom praw człowieka etykietkę „sprawców kłopotów”, robiąc wszystko, by nie mogli oni uczestniczyć w sierpniowych igrzyskach olimpijskich. Władze wyraziły zamiar zamknięcia pastora Huiqi w więzieniu bądź usunięcia go wraz z rodziną z Pekinu na czas igrzysk. O nieustannych problemach pastora Hua Huiqi z chińskimi władzami pisaliśmy już kilkakrotnie.

Módl się, by Hua Huiqi i jego rodzina doświadczali pokoju Bożego, znosząc cierpienia dla imienia Jezusa (Jan 14,27). Módl się też, by chińskie władze przestrzegały prawa chrześcijan do swobodnego oddawania czci Bogu.

źródło: Głos Prześladowanych Chrześcijan

Zobacz również

amunicja

Nigeria: Zastrzelono pastora i porwano jego żonę

W niedzielę wieczorem, nieznani napastnicy zabili nigeryjskiego pastora i porwali dla okupu jego żonę. Małżonkowie …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *