Egzekucja irańskiego pastora Youcefa Nadarkhaniego coraz bliżej

Jak już wcześniej informowaliśmy, w lipcu Sąd Najwyższy zlecił sądowi w Raszt ponowne rozpatrzenie sprawy Youcefa Nadarkhaniego, irańskiego pastora, który otrzymał karę śmierci za odstępstwo od islamu, celem sprawdzenia, czy był on wcześniej praktykującym muzułmaninem. Po przeprowadzeniu dochodzenia orzeczono, że chociaż Youcef Nadarkhani nie był praktykującym muzułmaninem, zanim został chrześcijaninem, to jednak jest winny odstępstwa, ponieważ ma muzułmańskich przodków.
Począwszy od 25 września w Trybunale Rewolucyjnym w prowincji Gilan toczy się ostateczna rozprawa w sprawie Youcefa Nadarkhaniego. Jeżeli trybunał stwierdzi, że był on wcześniej muzułmaninem i w związku z tym jest apostatą, orzeczenie Sądu Najwyższego mówi wyraźnie, że wyrok powinien zostać wykonany, chyba że Youcef Nadarkhani wyrzeknie się wiary w Jezusa jako Zbawiciela i Pana. Sędziowie już dwukrotnie żądali od pastora wyrzeczenia się wiary, ale za każdym razem odmówił.

Adwokaci zaangażowani w tę sprawę sądzą, że będą mogli odesłać ją ponownie do Sądu Najwyższego. Z uwagi na podstępne działania rządu irańskiego nie można mieć jednak gwarancji, że to się powiedzie. Tym bardziej, że nie jest to zgodne z normalną procedurą sądową.

Zgodnie z hadisami, islamskimi tradycjami używanymi do interpretacji prawa, odstępcy daje się trzy dni na wyrzeczenie się wiary. Jeśli sędziowie postąpią w tej sprawie zgodnie z prawem szariatu, pastor Youcef Nadarkhani zostanie stracony w tym tygodniu.

Morale Youcefa Nadarkhaniego jest wysokie i niezłomnie opowiada się on za Jezusem Chrystusem. Przynośmy go dalej przed Boży tron. Módlmy się, aby pozostał niezachwiany w swojej wierze i każdego dnia doświadczał obecności i pokoju Jezusa. Módlmy się, aby jego żona Fatemeh i ich dwaj synowie czerpali od Jezusa pociechę i nadzieję, że ich rodzina się wkrótce połączy. Módlmy się, aby wszyscy zaangażowani w tę sprawę urzędnicy postępowali w tym przypadku sprawiedliwie. Księga Przypowieści 21:1

Zespół GPCh
Źródło: Present Truth Ministries

Zobacz również

Pastor Li Juncai

Chiny: Pastor skazany na pięć i pół roku więzienia

Władze Komunistycznej Partii Chin skazały niedawno pastora z prowincji Henan na 5,5 roku pozbawienia wolności …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

chrześcijanin zaprasza