Ciemne postacie w historii kościoła

Ciemne postacie w historii kościoła Wydawnictwo m wydało książkę, którą przedstawiają: Jeśli chcesz poznać tajemnice pustego grobu? Dowiedzieć się o domniemanej Ewangelii Judasza? Kim była papieżyca Joanna? Na te i wiele innych pytań znajdziesz odpowiedź w tej książce. Zostały w niej przedstawione nowe i stare legendy popularnych twórców. Autor stara się dociec kim były naprawdę owiane tajemnicą kontrowersyjne postacie znane z wielu dotychczasowych publikacji.

Oddawana do rąk Czytelnika książka pozwoli na poznanie tajemnic związanych z historią Kościoła (zdecydowanie Rzymsko – Katolickiego), umożliwi weryfikację posiadanej przez odbiorcę wiedzy, przyczyni się do umocnienia wiary.

Wydawca przedstawił ją w sposób zachęcających i prosty. Poniżej fragment.

Fragment książki
Gdy inkwizytor z Mediolanu poinformował Rzym o lokalnym procesie czarownic, papież Paweł V (1605-1621) interweniował osobiście, aby nie wykonywano zasądzonych kar śmierci. Jego następca, Grzegorz XV (1621-1623), w bulli „Omnipotens Dei” (1623) ustalił, że wydanie czarownicy bądź czarownika „świeckiemu ramieniu sprawiedliwości” (a tym samym stracenie) tylko wówczas następuje prawomocnie, gdy oskarżony „jednej lub kilku osobom wyrządził swoimi urokami tak znaczne szkody, że spowodował śmierć”.

To ograniczenie oraz obowiązująca procedura przyniosły pożądany skutek. Odtąd w strefie wpływów rzymskiej inkwizycji nie osądzono już ani jednej czarownicy, gdyż po zasięgnięciu opinii lekarza każdy zgon dawał się uzasadnić od strony medycznej. Dzięki przysłowiowej łagodności Świętego Oficjum obwiniani coraz częściej domagali się, by ich sprawa została przekazana do Rzymu, gdyż wiedzieli, że tam czeka ich uczciwy proces i najniższy wymiar kary.

Książkę należy zaliczyć do bardziej popularnych niż naukowych pozycji. Bardziej wymagający czytelnicy nie znajdą w niej starszych źródeł niż z XX i XXI wieku.
Trudno więc do końca być pewnym wszystkich stawianych argumentów. Zainteresowani będę musieli ich szukać w kolejnych pozycjach.

Jednak jest to jakiś wstęp do weryfikacji swoich poglądów odnośnie pewnych głoszonych historii.
Np. Czy rzeczywiście archeolodzy znaleźli prochy Jezusa z Nazaretu – jak to próbowała nas przekonać stacja BBC? Kim była papieżyca Joanna? ….

Hesemann Michael
Katolicki autor wielu książek w tym kilku już dostępnych w j. polskim jak np. „Religia Hitlera” czy „Pius XII Wobec Hitlera”.

Książka posiada podtytuł „Mity, kłamstwa, legendy„.
Autor: Hesemann Michael
Wydawca: Wydawnictwo m
stron: 344
Do kupienia np. TUTAJ

Zobacz również

Apokalipsa w relacji Jana

Apokalipsa w relacji Jana

To ostatnia księga NT (Apokalipsa) w przekładzie dynamicznym wydana przez Oficynę Wydawniczą Vocatio. Ta jak …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

chrześcijanin zaprasza