Chiny: Zwolnienie Caia Zhuohuy

10 września znany lider kościoła domowego w Pekinie Cai Zhuohua został zwolniony po spędzeniu w więzieniu trzech lat. Zdaniem miejscowego współpracownika VOM, pastor Cai po wyjściu na wolność czuł się dobrze. W zakładzie karnym nie pozwalano mu czytać ani posiadać Biblii. Musiał też pracować po 10 do 12 godzin na dobę przy wyrobie piłek futbolowych przeznaczonych na igrzyska olimpijskie w 2008 roku.

Cai Zhuohua został skazany 8 listopada 2005 roku na 3 lata więzienia i karę grzywny w wysokości 150 tys. juanów (55 tys. zł) za prowadzenie nielegalnej działalności gospodarczej”. Jego żona, Xiao Yunfei, otrzymała wyrok 2 lat i grzywnę w wysokości 120 tys. juanów. Skazano również jej brata, Xiao Gaowena, na 18 miesięcy i grzywnę 100 tys. juanów.

Zhuohua został aresztowany 11 września 2004 roku. Służba bezpieczeństwa porwała go z przystanku autobusowego. W magazynie jego firmy znaleziono ponad 200 tysięcy sztuk literatury chrześcijańskiej i Biblii.

Cai Zhuohua dziękuje wszystkim braciom i siostrom, którzy modlili się za niego oraz pomagali mu i jego rodzinie w tym czasie. „Miłość Boża i modlitwy świętych podtrzymywały moje życie w więzieniu” – powiedział. Od czasu uwolnienia jest nękany przez Biuro Bezpieczeństwa Publicznego. Musi się do nich zgłaszać raz w miesiącu i ostrzegano go, że nie wolno mu głosić kazań i uczęszczać do kościoła.

Dziękujemy Bogu, że pastor Cai mógł wreszcie powrócić do swojej rodziny. Módl się, aby Bóg dał jemu oraz innym wierzącym odwagę, by nadal poświęcali życie dla Chrystusa, nie bacząc na przeciwności. Módl się, aby ich postępowanie mogło przyciągnąć do Jezusa innych, nawet funkcjonariuszy służby bezpieczeństwa. 2 Tym 1,7; Ps 27,1

źródło: Głos Prześladowanych Chrześcijan

Zobacz również

Buty porwanych dzieci

DRK: Pastor zamordowany, jego żona porwana

W północno-wschodniej części Demokratycznej Republiki Konga (DRK) w dwóch atakach islamskich ekstremistów zginęło 39 osób, …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

chrześcijanin zaprasza