Chiny: Żona uwięzionego prezbitera błaga o modlitwę

Prezbiter Qin Defu
Prezbiter Qin Defu z żoną i dziećmi. Zdjęcie: Facebook / Pray for Early Rain Covenant Church

W grudniu 2018 r. naloty na kościół Przymierza Wczesnego Deszczu doprowadziły do aresztowania ponad 100 chrześcijan. Od tamtej pory wszystkich zwolniono, z wyjątkiem pastora Wanga Yi, który odbywa wyrok 9 lat więzienia, i starszego Qina Defu, którego skazano na 4 lata więzienia za „nielegalne operacje biznesowe”.

Żona Qina, Xiao Hongliu, napisała list do chrześcijan, prosząc, by pamiętali w modlitwach o jej rodzinie. Oto treść listu:

Drodzy bracia i siostry,

Nazywam się Xiao Hongliu i jestem żoną Qina Defu. Błagam o modlitwę wstawienniczą za moją rodzinę i za mnie.

Defu od ponad sześciu miesięcy jest w więzieniu. Na początku mógł do mnie dzwonić. Chociaż nasze rozmowy trwały tylko dwie czy trzy minuty to wiedziałam, że żyje i jest bezpieczny, dopóki słyszałam jego głos.

Chociaż nie mogłam zobaczyć się z nim osobiście, wiedziałam, że żyje i Bóg go widzi. Jednak od końca marca więcej do mnie nie zadzwonił. Nie mam z nim kontaktu już ponad 70 dni i bardzo się martwię.

Rozsądek podpowiada, że nadal żyje i Bóg jest z nim. Jednak brak wiadomości od niego jest jak wróg. Bardzo mnie to boli i codziennie cierpię.

Kiedy mój mąż prowadził kościół, był zajęty od rana do wieczora, ale wtedy miałam nadzieję, że wieczorem wróci do domu trochę wcześniej. Teraz moja nadzieja sprawia mi ból. Każdego dnia chcę tylko otrzymać od niego jeden trzyminutowy telefon, jednak najwyraźniej zbyt wiele się spodziewam.

Drogi Boże, proszę, pozwól mi pójść za Tobą i chwycić się skraju Twojej szaty, bo nie jestem w lepszym stanie, niż kobieta, która od 12 lat cierpiała na krwotok. Znam swoją słabość, dlatego błagam moich braci i siostry, by modlili się za mnie i za Qina Defu. Boże, proszę, miej litość i okaż nam miłosierdzie. Jesteśmy tak poniżeni, że już nie da się znieść!

Żona Qina

Według Boba Fu, założyciela ChinaAid, Kościół w Chinach mierzy się z poziomem prześladowań, jakiego nie widziano od czasu Rewolucji Kulturalnej za panowania przewodniczącego Mao.

Słysząc błaganie Xiao Hongliu, skłońmy nasze serca, by modlić się razem z nią. Niech Pan dotyka chrześcijan więzionych za swoją wiarę, a także ich bliskich, którzy ogromnie za nimi tęsknią i obawiają się o ich bezpieczeństwo. Módlmy się, by Qin doświadczał Bożej ochrony i mógł kontaktować się ze swoją rodziną. Pamiętajmy o milionach chrześcijan w całych Chinach, którzy mierzą się z niepewnością i niebezpieczeństwem z powodu represji prowadzonych pod rządami prezydenta Xi.

Źródła: ChinaAid, Church in Chains
za Głos Prześladowanych Chrześcijan

Zobacz również

Will Dumas

Aborygen wyznaje wiarę w Jezusa. Dzisiaj jest pastorem

«Jakie prochy bierzesz?» Należał do najgorszych dzieciaków w jednej z niebezpiecznych okolic Sydney. Gdy Will …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

chrześcijanin zaprasza