Chiny: Władze kontrolują życie żony i syna uwięzionego pastora

Pastor Wang Yi z kościoła Przymierza Wczesnego Deszczu odbywa wyrok dziewięciu lat więzienia. On i jego żona zostali aresztowani w grudniu 2018r. Co prawda żona pastora Wanga, Jiang Rong, została zwolniona za kaucją, ale władze nie zezwalają jej na kontakt z rodziną, przyjaciółmi i członkami kościoła. Jest cały czas obserwowana przez agentów bezpieczeństwa i nie może się swobodnie przemieszczać.

Pastor Wang Yi z rodziną
Pastor Wang Yi z rodziną. Zdjęcie: ChinaAid

Kiedy aresztowano pastora Wanga i jego żonę, ich młody syn Joshua Shuya Wang wprowadził się do dziadków. Po wyjściu matki z więzienia, może znowu mieszkać z nią, ale jemu także ograniczono kontakt z innymi ludźmi. Codziennie policyjny radiowóz policyjny zabiera go prosto do szkoły publicznej, gdzie jest indoktrynowany. Uważa się, że te działania rządu są reakcją na to, że pastor w więzieniu nie wyparł się swojej wiary.

Budynek kościoła od czasu jego zamknięcia jest bezprawnie wynajmowany przez władze lokalnym firmom.

Pamiętajmy, żeby wspierać pastora Wanga podczas odbywania kary, prosząc Pana, aby chronił go w więzieniu i zaspokajał  jego praktyczne i duchowe potrzeby. Módlmy się o Bożą ochronę, zaopatrzenie i zachętę również dla jego żony Jiang i ich syna Joshuy, aby cała ta służąca Bogu rodzina wytrwała mimo ucisku ze strony rządu. Módlmy się, by Bóg użył niezachwianego świadectwa pastora Wanga, aby dotrzeć z Ewangelią do innych więźniów i strażników.

Źródła: ChinaAid, The Voice of the Martyrs Korea

za Głos Prześladowanych Chrześcijan

Zobacz również

Buty porwanych dzieci

DRK: Pastor zamordowany, jego żona porwana

W północno-wschodniej części Demokratycznej Republiki Konga (DRK) w dwóch atakach islamskich ekstremistów zginęło 39 osób, …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

chrześcijanin zaprasza