Chiny: Przywódcy kościoła Fushan skazani na więzienie

25 listopada, po dwunastogodzinnym procesie, pięcioro przywódców kościoła domowego Fushan: Yang Rongli, Wang Xiaoguang, Yang Xuan, Cui Jiaxing i Zhang Huamei, zostało skazanych na kary więzienia. Od 25 września byli przetrzymywani w areszcie. Jedynie czworgu członkom ich rodzin pozwolono na udział w procesie. Obrońcy skazanych chrześcijan mogli przejrzeć przed rozprawą zaledwie 50 z 1000 stron „materiałów dowodowych”. Yang Rongli została skazana na siedem lat pozbawienia wolności za „nielegalne zajmowanie terenów rolniczych” oraz „zakłócanie porządku komunikacyjnego poprzez organizowanie masowych zgromadzeń”. Wang Xiaoguang, Yang Xuan, i Cui Jiaxing otrzymali wyroki od 3 lat do 4,5 roku więzienia za „nielegalne zajmowanie terenów rolniczych”, natomiast Zhang Huamei została skazana na cztery lata za „zakłócanie porządku komunikacyjnego poprzez organizowanie masowych zgromadzeń”. Małżonkowie Yang Rongli i Wang Xiaoguang od 30 lat prowadzą kościół Fushan, który jest częścią sieci kościołów domowych na tym terenie, liczącej 50 000 członków.

Jak podaje ChinaAid, 30 listopada pięcioro innych przywódcom kościoła domowego: Li Shuangping, Yang Hongzhen, Yang Caizhen, Gao Qin i Zhao Guoai zostało skazanych na dwa lata reedukacji przez pracę za „zgromadzenie ludzi w celu zakłócania porządku publicznego”. Zwołali oni bowiem wiec modlitewny z udziałem 1000 wierzących, jako odpowiedź na atak 400 żandarmów na ich kościół we wrześniu tego roku. Jedna ze skazanych osób, Yang Caizhen, żona Yanga Xuana – więzionego przywódcy kościoła, utraciła ząb w wyniku brutalnych przesłuchań i jest w słabej kondycji fizycznej.

Proś Boga, aby dodał sił skazanym braciom i siostrom oraz ich rodzinom w tym trudnym okresie. Módl się o ich uwolnienie. Proś Boga, aby zachęcił członków tego kościoła, by nie ustawali w oddawaniu Mu chwały i służeniu Mu.

źródło: Głos Prześladowanych Chrześcijan

Zobacz również

Bob Fu

Chiny: Wtargnięcie do domu pastora

Zhao Weikai jest liderem Kościoła Reformowanego Xuncheng w Taiyuan w prowincji Shanxi. Oficerowie służby bezpieczeństwa …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

chrześcijanin zaprasza