Chiny: przetrzymywanie liderów kościołów

W czerwcu chińska milicja zatrzymała liderów kościelnych, oskarżając ich o „wykorzystywania kultu zła przeciwko państwowemu porządkowi prawnemu”. Według Stowarzyszenia Pomocy Chinom (China Aid Association), funkcjonariusze Biura Bezpieczeństwa Publicznego przekazali rodzinom niektórych zatrzymanych informację, że „każda działalność religijna bez pozwolenia rządowego Biura ds. Wyznań jest uznawana za działalność kultu zła”.

9 czerwca aresztowano dwunastu liderów kościołów domowych, którzy rozdawali Biblie w markecie na terenie prowincji Shaanxi. Czterech z nich zostało zwolnionych jeszcze tego samego dnia, a pozostałych, bez żadnego wyjaśnienia, przewieziono do więzienia. Policja przeszukała domy dwóch zatrzymanych pastorów, Zhou Jieminga i Niu Wenbina, bez okazania nakazów rewizji. Skonfiskowano Biblie i chrześcijańską literaturę.

15 czerwca aresztowano sześciu liderów kościołów domowych podczas nabożeństwa domowego w wiosce Zhangba, w prowincji Shangdong.

Módl się za wierzących w Chinach i proś, by Pan dał im zachętę i odwagę do przyprowadzania innych do społeczności z Nim. (Rz 8,28; Iz 54,17)

źródło: Głos Prześladowanych Chrześcijan

Zobacz również

sąd prawo

Pastor oskarżony o „homofobię” wygrywa przed londyńskim trybunałem

Dla wielu Amerykanów, rozmowa o homoseksualizmie między pastorem Georgem Hargreaves’em i jego współpracowniczką w schronisku …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

chrzescijanin zaprasza