Chiny: przedterminowe zwolnienie pastora Ronglianga z więzienia

Zhang Rongliang, wybitny przywódca kościoła domowego, skazany w 2004 r. na 7 i pół roku więzienia, został zwolniony dziewięć miesięcy wcześniej. Oskarżono go o „pozyskanie paszportu w drodze oszustwa” i „nielegalne przekraczanie granicy”, co wiązało się z jego udziałem w wielu międzynarodowych konferencjach misyjnych. Przed aresztowaniem w 2004 r. był już pięciokrotnie zamykany w więzieniu, w którym spędził łącznie 12 lat. W zakładach karnych torturowano go, m.in. pałkami elektrycznymi.

Podczas ostatniego pobytu w więzieniu bardzo podupadł na zdrowiu. W 2007 r. był bliski śmierci z powodu cukrzycy i nadciśnienia tętniczego. Jednak według członków jego rodziny jest teraz w dobrej kondycji. Zhang Rongliang dziękuje wraz ze swymi bliskimi tym wszystkim na całym świecie, który wstawiali się za nim.
Dziękujmy Panu za wcześniejsze zwolnienie Zhanga. Módlmy się o zdrowie i siłę dla niego. Módlmy się też, aby tak jak w przypadku Pawła jego uwięzienie przyczyniło się do rozwoju Królestwa Bożego (Flp 1,12-14). Módlmy się o uwolnienie innych więzionych w Chinach chrześcijan.

/źródło: ChinaAid Association/

Zobacz również

Nigeria

Nigeria: Wypuszczono porwanego pastora

19 października zaginął pastor Polycarp Zongo z Kościoła Chrystusa wśród Narodów, wraz z dwoma chrześcijankami. …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

chrześcijanin zaprasza