Chiny: Pobicie księdza w biurze burmistrza

16 marca ojciec Francis Gao Jianli (39 l.) został zaatakowany w biurze burmistrza miasta Xiangong w prowincji Chencang, gdzie zaproszono go w celu omówienia nieporozumień związanych z majątkiem kościelnym. Sporny teren został skonfiskowany podczas „rewolucji kulturalnej” i postawiono na nim fabrykę. Fabryka właśnie zbankrutowała, a kościół i regionalny zarząd nieruchomości państwowych wnieśli roszczenia do tej działki. Kiedy rząd rozpoczął na niej prace, tysiące wierzących zgromadziły się tam, aby przeciw temu zaprotestować. Ojciec Jianli został wezwany do siedziby burmistrza w celu omówienia sprawy, a tam pobiło go brutalnie dwóch mężczyzn. Jak wynika z ostatnich doniesień, ksiądz przebywa obecnie w szpitalu w mieście Baoji i jest pod nadzorem policyjnym.

Módl się o całkowite wyzdrowienie dla ojca Jianli. Proś Boga, by nadal wzmacniał On chińskich chrześcijan znoszących sprzeciwy względem swojej wiary.

źródło: Głos Prześladowanych Chrześcijan

Zobacz również

Buty porwanych dzieci

DRK: Pastor zamordowany, jego żona porwana

W północno-wschodniej części Demokratycznej Republiki Konga (DRK) w dwóch atakach islamskich ekstremistów zginęło 39 osób, …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

chrześcijanin zaprasza