Chiny: Pastor z żoną bronią kościół przed zburzeniem

Zniszczony kościół w Chinach
Zniszczony kościół w Chinach. Zdjęcie: China Aid

14 kwietnia ekipa rozbiórkowa otrzymała polecenie, by zrównać z ziemią kościół Beitou w Zhumadian w prowincji Henan w celu utorowania drogi nowym deweloperom, którzy przejęli własność tej lukratywnej nieruchomości. Próbując powstrzymać niszczenie budynku, przywódca kościoła, Li Jiangong, wraz ze swoją żoną Ding Cuimei, stanęli przed buldożerami. Robotnicy świadomie kontynuowali pracę, ostatecznie doprowadzając do przysypania małżonków. Li Jiangong zdołał wydostać się spod gruzów, lecz niestety nie był w stanie w porę pomóc swojej żonie.

Ktoś słyszał, jak jeden z członków ekipy rozbiórkowej tuż przed wypadkiem powiedział: „Zakopcie ich żywcem. Ja będę odpowiedzialny za ich życie”. Dwóch pracowników ekipy zostało później zatrzymanych przez miejscowe władze z powodu nacisku mediów.

Módlmy się, by Pan przyniósł wszechogarniające poczucie pociechy, pokoju i siły ocalałemu przywódcy kościoła, Li Jiangong’owi, oraz jego rodzinie, gdy godzą się ze swą nagłą, wielką stratą. Prośmy też, by inni wierzący z kościoła Beitou odczuli Jego pełną miłości obecność, by również oni mogli doświadczyć głębokiej pociechy w tym trudnym czasie. Niech Pan wykorzysta tę tragedię, by zwrócić uwagę na ciężką sytuację cierpiącego kościoła w Chinach, a także, by dotrzeć do tych, którzy rozpaczliwie potrzebują Jego przebaczenia i zbawienia, łącznie z osobami bezpośrednio odpowiedzialnymi za tę zbrodnię.

Źródła: China Aid, International Christian Concern
za Głos Prześladowanych Chrześcijan

Zobacz również

Buty porwanych dzieci

DRK: Pastor zamordowany, jego żona porwana

W północno-wschodniej części Demokratycznej Republiki Konga (DRK) w dwóch atakach islamskich ekstremistów zginęło 39 osób, …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

chrześcijanin zaprasza