Chiny: Pastor skazany na „reedukację przez pracę”

Według raportu China Aid Association z 18 listopada, 30 października został skazany na 1 rok „reedukacji przez pracę” przywódca kościoła domowego pastor Zhu Baoguo. Jako powód skazania podano, że jest on przywódcą „kultu zła”. Pastor Zhu oraz czterej inni chrześcijańscy liderzy zostali zatrzymani 12 października podczas spotkania kościoła w wiosce Dushu w prowincji Henan. Ukarano ich w trybie administracyjnym aresztem: pastora Zhu piętnastodniowym a pozostałą czwórkę pięciodniowym. Dwa dni po opuszczeniu aresztu pastor Zhu został skazany na „reedukację przez pracę” i zabrany do obozu pracy w nieznanym miejscu. Istnieje duża obawa o stan jego zdrowia, gdyż choruje on na serce.

Proś Boga o ochronę dla Pastora Zhu w obozie pracy. Módl się, aby był tam odważnym świadkiem Chrystusa. Módl się, aby prześladowcy kościoła w Chinach otworzyli swoje serca na miłość Chrystusa (Dz 9,1-19).

źródło: Głos Prześladowanych Chrześcijan

Zobacz również

Buty porwanych dzieci

DRK: Pastor zamordowany, jego żona porwana

W północno-wschodniej części Demokratycznej Republiki Konga (DRK) w dwóch atakach islamskich ekstremistów zginęło 39 osób, …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

chrześcijanin zaprasza