Chiny: Pastor skazany na pięć i pół roku więzienia

Władze Komunistycznej Partii Chin skazały niedawno pastora z prowincji Henan na 5,5 roku pozbawienia wolności po tym, jak nie pozwolił on urzędnikom państwowym na umieszczenie na budynku kościelnym patriotycznych haseł.

Pastor Li Juncai. Zdjęcie: ChinaAid

Skazany pastor nie ugiął się pod rządowymi żądaniami

Pastor Li Juncai został także ukarany grzywną w wysokości ponad 7 tys. USD. Kościół pastora Li, Centralny Kościół Domowy w powiecie Yuanyang, został założony jako zaaprobowany przez rząd kościół przynależący do Patriotycznego Ruchu Trzech Autonomii.

Jednak w 2013 r. porzucił ten status i połączył się z miejscowym kościołem domowym. Na cotygodniowe nabożeństwa przychodziło 700-800 osób i był to największy kościół domowy w okolicy.

Gdy w 2018 r. rząd ponownie nasilił prześladowania kościołów domowych, zażądał od kościoła prowadzonego przez pastora Li, aby zmienił znak z napisem „Kochaj Boga i ludzi” na „Kochaj Kraj”.

Nakaz usunięcia krzyża

Kościół otrzymał również nakaz usunięcia krzyża z wieży kościelnej. Kościół odmówił wykonania nakazu i 20 lutego 2019 r. pastor Li został aresztowany, wraz z trzema innymi osobami, za „utrudnianie pracy administracji państwowej”. Pozostali zostali wypuszczeni, lecz pastora Li pozostawiono w areszcie.

W styczniu 2021 r. pastora Li skazano na 5,5 roku pozbawienia wolności. Po zatrzymaniu pastora krzyż na wierzchołku wieży kościelnej został siłą usunięty, zaś napis chrześcijański został pod przymusem zamieniony.

Nie ustawajmy w modlitwach za przebywających w Chinach chrześcijan, którzy słuchają swojego sumienia zamiast poleceń rządu.

Źródło: icommittopray.com
za Głos Prześladowanych Chrześcijan

Podobne: Chiny: życie pastora Zhanga poważnie zagrożone z powodu tortur

Zobacz również

Buty porwanych dzieci

DRK: Pastor zamordowany, jego żona porwana

W północno-wschodniej części Demokratycznej Republiki Konga (DRK) w dwóch atakach islamskich ekstremistów zginęło 39 osób, …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

chrześcijanin zaprasza