Chiny: Pastor nieustannie nękany, biznesmenka skazana

Geng Xiaonan, znana chińska biznesmenka, oskarżona o „prowadzenie zabronionej działalności gospodarczej”, została skazana na trzy lata więzienia. Geng i jej mąż, Qin Zhen, założyli niezależne wydawnictwo, a także pracowali w telewizji i filmie.

Huang Yizi. Zdjęcie: ChinaAid
Huang Yizi. Zdjęcie: ChinaAid

„Byłabym wdzięczna, gdyby sąd był dla nich wyrozumiały i ukarał tylko mnie”

W październiku 2020 r. Geng publicznie wyraziła zaniepokojenie nadużyciami Komunistycznej Partii Chin. Aby uchronić przed karą męża i pracowników, Geng wzięła na siebie całą odpowiedzialność i przyznała się do winy.

Powiedziała w sądzie: „Byłabym wdzięczna, gdyby sąd był dla nich wyrozumiały i ukarał tylko mnie”. W rozprawie nie mogły uczestniczyć osoby wspierające Geng.

Z kolei, Huang Yizi, pastor w Wenzhou, był już dwukrotnie więziony, w tym przez pięć miesięcy znosił tortury w „czarnym więzieniu”. Niedawno poprosił o modlitwę i powiedział, że jest pod stałą obserwacją i bywa nagle wzywany lub przymusowo zabierany na przesłuchania.

W każdej chwili może zostać ponownie uwięziony po raz trzeci. Pomimo nasilających się prześladowań i niepewności, pastor Huang nadal głosił w Internecie. Jednak niedawno władze uniemożliwiły mu transmitowanie kazań na żywo.

Módlmy się o prześladowanych w Chinach

Przynośmy w modlitwie Geng i wielu innych chrześcijan, którym grozi kara więzienia za odmowę poddania się presji stwarzanej przez dyktaturę Komunistycznej Partii Chin.

Módlmy się o ochronę tych wierzących i wszystkich posługujących w różny sposób w Chinach. Módlmy się, aby chrześcijanie doświadczający nadzoru i nękania, tacy jak pastor Huang, jeszcze bardziej zbliżyli się do Pana, szukając Jego siły, mądrości, pokoju i mieli nadzieję na uwolnienie z opresji.

Pamiętajmy także o rodzinach każdego chrześcijanina, który cierpi w więzieniu z powodu wiary –  wielu z nich nie może odwiedzać swoich bliskich – prośmy Boga, aby ich nieustannie zachęcał i wspierał.

Źródła: ChinaAid, ANI Huang Yizi Huang Yizi
za Głos Prześladowanych Chrześcijan

Inne: Chiny: Pastor skazany na pięć i pół roku więzienia

Zobacz również

Buty porwanych dzieci

DRK: Pastor zamordowany, jego żona porwana

W północno-wschodniej części Demokratycznej Republiki Konga (DRK) w dwóch atakach islamskich ekstremistów zginęło 39 osób, …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

chrześcijanin zaprasza