Chiny: Nalot na kościół i zatrzymanie pastora

30 grudnia pastor Kościoła Reformowanego Xuncheng w Taiyuan, An Yankui, prowadził w swoim domu studium biblijne, gdy do środka bez ostrzeżenia wtargnęło około trzydziestu funkcjonariuszy służby bezpieczeństwa. Napastnicy przeszukali dom i skonfiskowali stroje do chóru, śpiewniki i książki chrześcijańskie.

Pastor An z rodziną. Zdjęcie: Facebook poprzez ChinaAid

Pastor An i pięć chrześcijanek zabrano do aresztu. Kobiety później wypuszczono, a pastora zamknięto w więzieniu na 15 dni. Kościół Reformowany Xuncheng już kolejny raz mierzy się z represjami władz.

Módlmy się o chrześcijan w Chinach

Pamiętajmy w modlitwach o pastorze An i członkach jego kościoła, którzy z powodu swojej chrześcijańskiej wiary stali się celem ataku ze strony władz. Módlmy się, by ci naśladowcy Chrystusa byli jasnym, Bożym światłem, trwając mocno w wierze i służąc świadectwem Bożej miłości i łaski.

Nadal pamiętajmy o wielu innych chrześcijanach, którzy obecnie znajdują się w chińskich więzieniach z powodu swojego niezachwianego oddania Panu.

Źródła: ChinaAid, Pray for Early Rain Church

za Głos Prześladowanych Chrześcijan

Zobacz również

Bob Fu

Chiny: Wtargnięcie do domu pastora

Zhao Weikai jest liderem Kościoła Reformowanego Xuncheng w Taiyuan w prowincji Shanxi. Oficerowie służby bezpieczeństwa …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

chrześcijanin zaprasza