Chiny: Nalot na dziecięcy obóz letni; aresztowanie pastora

Nalot na letni obóz kościoła domowego. Zdjęcie: ChinaAid

23 sierpnia w okręgu Gushi władze dokonały nalotu na obóz letni, prowadzony przez lokalny kościół domowy, konfiskując własność osobistą i kościelną oraz dokonując tymczasowego zatrzymania pastora i jego żony. Policja i pracownicy biura religijnego twierdzą, że kościół w Gushi organizował wydarzenia religijne bez autoryzacji. Według jednego z liderów kościoła, Wanga Guangminga, w czasie nalotu dzieci uczyły się teorii muzyki.

Funkcjonariusze potwierdzili, że działali na podstawie informacji od mieszkańców. Wcześniej w sierpniu administracja Gushi zachęciła oficjalnie mieszkańców do zgłaszania wszelkich niezarejestrowanych wydarzeń religijnych, proponując w ramach zachęty kwotę o równowartości ok. 300 zł.

Prośmy Boga, by błogosławił wszelkie wysiłki chińskich chrześcijan związane z szerzeniem Ewangelii i zachęcaniem ludzi do uczestnictwa w nabożeństwach, mimo zorganizowanej kampanii rządu przeciwko wierzącym. Módlmy się też o mądrość i siłę dla liderów chińskiego Kościoła.

Źródła: ChinaAid, The Christian Post

za Głos Prześladowanych Chrześcijan

Zobacz również

Buty porwanych dzieci

DRK: Pastor zamordowany, jego żona porwana

W północno-wschodniej części Demokratycznej Republiki Konga (DRK) w dwóch atakach islamskich ekstremistów zginęło 39 osób, …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

chrześcijanin zaprasza