Chiny: Liderzy kościoła domowego skazani na obóz pracy

VOM uzyskał informację, że dziewięciu zaginionych kilka miesięcy temu liderów kościoła domowego zostało skazanych w prowincji Hubei na kary od 12 do 18 miesięcy „re-edukacji” w obozie pracy. Według raportu China Aid Association (Stowarzyszenia Pomocy Chinom) z 4 października cała dziewiątka została aresztowana 15 czerwca, kiedy policja zastała ich zgromadzonych na nabożeństwie w domu liderki kościelnej pani Qin Daomin. Czterech mężczyzn: Wang Caizhang (34 l.), Ma Zhao (35 l.), Yang Situan (39 l.) i Du Dongliang (32 l.) zostało skazanych na 18 miesięcy „reedukacji”. Natomiast pięć kobiet: Hu Rong (42 l.), Li Mei (42 l.), Ren Xianxue (35 l.), Qin Daofan (40 l.) i jej siostrę Qin Daomin skazano na 12 miesięcy obozu pracy. Chrześcijanie ci zostali oskarżeni „o zaangażowanie się w organizację kultu zła i wykorzystywanie go do podważania państwowego porządku prawnego”. W uzasadnieniu wyroku wymieniono, jako dowody ich „zbrodni”, takie działania jak śpiewanie chrześcijańskich pieśni dla wieśniaków, pokaz filmu Jezus w sierocińcu i modlitwę za starego inwalidę”.

Qin Daomin odbywa czasowo karę w swoim domu, w związku z koniecznością zapewnienia opieki swemu małemu dziecku. Jej ojciec został brutalnie pobity i skazany w trybie administracyjnym na dziesięć dni aresztu za to, że w jego domu odbyło się niedzielne nabożeństwo. Li Mei natomiast odbywa karę w miejscowym szpitalu, mając ręce przykute kajdankami do łóżka. Stan jej zdrowia jest zły z powodu bicia i tortur, których doświadczała w czasie pierwszego miesiąca uwięzienia.

Módl się, by ci wierzący polegali na mocy Pana, a nie na własnej sile, kiedy tak cierpią dla Niego (2 Kor 1,8-9). Módl się, by ich prześladowcy poznali Chrystusa jako Pana. Proś Boga, by wzbudził przywódców tym kościołom, których liderzy są więzieni.

Głos Prześladowanych Chrześcijan

Zobacz również

Kościół Ruchu Potrójnej Autonomii

Chiny: Największy kościół domowy w Pekinie na celowniku władz

W ostatnich tygodniach doszło do zatrzymania dwójki liderów kościoła Syjon w Pekinie. Jiafu Qie i …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

chrześcijanin zaprasza