Chiny: Lider kościoła wciąż uwięziony

Zhang
Starszy Zhang (w środku) z rodziną. Zdjęcie: ChinaAid

16 marca policja przerwała spotkanie kościoła reformowanego „Renai” w Guiyang. Jeden z liderów tego kościoła, Zhang Chunlei, próbował rozmawiać z funkcjonariuszami i został przez nich zatrzymany. Po aresztowaniu lidera, policja przeszukała jego dom i skonfiskowała komputer, telefon komórkowy i inne przedmioty należące do jego żony, Yang Aiqin. Tego samego dnia miały miejsce naloty na domy innych członków kościoła.

Śledztwo trwa – Módlmy się o Bożą ochronę i wsparcie dla niego i jego rodziny

28 marca upłynął urzędowy okres zatrzymania i spodziewano się, że brat Zhang zostanie zwolniony z więzienia. Jednakże tego dnia przeniesiono go do aresztu śledczego pod zarzutem oszustwa. Prawnik brata Zhanga próbował się z nim spotkać, ale odrzucono prośbę o widzenie.

Niech brat Zhang w czasie swojego uwięzienia ma głęboką świadomość dającej pociechę Bożej obecności, napełniającej pokojem i wzmacniającej jego ducha.

Wspierajmy modlitwą rodzinę tego chrześcijańskiego lidera, zwłaszcza jego żonę Young, jak i członków kościoła, prosząc Pana o umacnianie i zachętę w tym czasie próby. 1 List do Tymoteusza 2,2 mówi, żebyśmy wstawiali się za rządzących „abyśmy mogli prowadzić życie ciche i spokojne z całą pobożnością i godnością”.

Tak więc prośmy „Króla królów” i „Pana panów”, aby dotknął z mocą serc i umysłów chińskich przywódców, aby mogli oddać cześć naszemu Wszechmocnemu Bogu poprzez swoje decyzje oraz sprawiedliwe i miłosierne traktowanie Jego ludu.

Źródła: ChinaAid
za Głos Prześladowanych Chrześcijan

Podobne: Chiny: Pastor nieustannie nękany, biznesmenka skazana

Zobacz również

Pastor Li Juncai

Chiny: Pastor skazany na pięć i pół roku więzienia

Władze Komunistycznej Partii Chin skazały niedawno pastora z prowincji Henan na 5,5 roku pozbawienia wolności …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

chrześcijanin zaprasza