Główna / prześladowania / Chiny: Lider kościoła domowego skazany na obóz pracy

Chiny: Lider kościoła domowego skazany na obóz pracy

astępca przewodniczącego Chińskiego Aliansu Kościołów Domowych (Chinese House Church Alliance), pastor Shi Enhao, został skazany na dwa lata „reedukacji przez pracę”. Wyrok ten jest formą pozasądowej kary, nakładanej przez policję bez procesu i orzeczenia sądu. Pastor Enhao został oskarżony o „uczestnictwo w nielegalnych spotkaniach oraz tworzenie nielegalnych miejsc spotkań religijnych”. Wyrok ten jest związany z faktem, że duży kościół domowy pastora Enhao, liczący kilka tysięcy osób, spotyka się w wielu różnych miejscach w mieście.

Funkcjonariusze służby bezpieczeństwa zakazali kościołowi pastora Enhao przeprowadzania nabożeństw. Skonfiskowali też należący do kościoła samochód, instrumenty muzyczne, szaty chóru i 140 000 juanów (ok. 64 000 PLN) pochodzących z darowizn.

Módlmy się, aby Pan chronił i wspierał pastora Enhao, jego rodzinę i członków jego kościoła. Módlmy się, aby trwał on w wierze i nie upadał na duchu, utrudzony (Hbr 10,32-39; 12,1-3). Módlmy się o jego uwolnienie oraz o to, by miał okazje do dzielenia się ewangelią w więzieniu.

/źródło: ChinaAid Association/

Zobacz również

Indie

Indie: aresztowanie księdza

W ubiegły czwartek hinduistyczna grupa młodych fundamentalistów napadła na katolickiego ks. Vincenta Pereirę. Kapłan został …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *