Chiny: Kolejne aresztowania pastorów

31 sierpnia w Sinkiang oficjalnie aresztowano lidera kościoła domowego Zhou Henga. Powodem było przyjęcie przez niego 3 ton Biblii. Jest on obecnie przetrzymywany w Xishan Detention Center. Według doniesień China Aid Association (CAA), formalnie postawiony mu zarzut to „prowadzenie nielegalnej działalności gospodarczej”. CAA przekazało, iż jeden z ich współpracowników rozmawiał ostatnio z wypuszczonym na wolność mężczyzną, który przebywał w jednej celi z pastorem Hengiem. Człowiek ten powiedział, że pastor był dotkliwie bity przez innych osadzonych i strażników.

Przed aresztowaniem Zhou Heng prowadził księgarnię pod nazwą „Yayi Christian Book Room” i sprzedawał literaturę religijną, jednak miejscowe władze ją zamknęły. Biblie, które otrzymywał, były prawdopodobnie darem od południowokoreańskich kościołów i miały być rozdane bezpłatnie lokalnym chrześcijanom. Chiński rząd zezwala na druk i dystrybucję Biblii jedynie niektórym (oficjalnie uznawanym) kościołom i to w ograniczonych ilościach.

W Mongolii Wewnętrznej wypuszczono na wolność 7 chrześcijańskich liderów aresztowanych 21 sierpnia. Podziękuj Bogu za ich zwolnienie. Módl się również za pastora Zhou Henga i wierzących prześladowanych z powodu wiary w Chrystusa. Ps 27,1; Iz 54,14

źródło: Głos Prześladowanych Chrześcijan

Zobacz również

Indonezja: Zamordowali pastora a potem kilku wiernych

W indonezyjskiej zachodniej Nowej Gwinei, w ciągu kilku dni, życie straciło czterech członków jednej wspólnoty …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

chrześcijanin zaprasza